Özel Arka Kapak LED Teknolojili ROG Zephyrus G14 Türkiye’de Özel Arka Kapak LED Teknolojili ROG Zephyrus G14 Türkiye’de
(Haber Bülteni) Geçtiğimiz günlerde Ryzen 4000 serisi işlemcili Zephyrus G14’ü Türkiye’de satışan sunan ASUS ROG, bu haftadan itibaren cihazın kişiselleştirilebilir özel arka kapak LED... Özel Arka Kapak LED Teknolojili ROG Zephyrus G14 Türkiye’de

(Haber Bülteni)

Geçtiğimiz günlerde Ryzen 4000 serisi işlemcili Zephyrus G14’ü Türkiye’de satışan sunan ASUS ROG, bu haftadan itibaren cihazın kişiselleştirilebilir özel arka kapak LED teknolojisine sahip modelinin de satışa sunulacağını duyurdu.

AniMe Matrix LED Teknolojisi

Tanıtılan AniMe Matrix  LED teknolojisi ile ekran kişiselleştirmeyi bir üst seviyeye taşıdığını söyleyen ASUS, kullanıcıların kapağa yerleştirilmiş binden fazla mini LED sayesinde özel grafikler, animasyonlar ve diğer efektler yaratabileceğini belirti.

LED 256 parlaklık seviyesi kontrolü olan AniMe Matrix ekranda 1,215 mini LED bulunuyor. Bu yenilikçi tasarım sayesinde kullanıcılar özel animasyonlu GIF’ler, grafikler ve farklı yazı tiplerine sahip metin mesajları yaratabilirler. Anime Matrix ekranı, müzik ve diğer seslere de tepki vererek DJ’ler ve diğer sanatçılar için bir platform oluştururabilme özelliğine sahip.

 Pil ömrü ve Performans

Asus, hareket özgürlüğü sağlamak amacıyla büyük adaptör taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Marka, günlük kullanımda 10 saatten fazla pil ömrünün ve 65W Type- C uyumlu şarj etme yeteneğinin, G14’ün hareketli ve dinamik kullanıcı rutinine adaptasyonunu çok daha kolaylaştırdığını belirtiyor.

Yeni Zephyrus G14(GA401),  AMD Ryzen 4000 Serisi Mobil İşlemciye sahip. NVIDIA RTX grafikleri ile uyum içinde çalışan bu donanımı çift kanallarda 32 GB’a kadar çıkartılabilen DDR4-3200 RAM destekliyor. Cihazda 1 TB’a kadar kapasiteye sahip bir NVMe SSD ile depolama sorunu çözülmüş.

Son olarak ASUS, G14’ün farklı ihtiyaçlara göre uyarlanmış iki premium panel arasında bir seçenek sunduğunu ve kullanıcıların 120Hz’e kadar daha hızlı bir Full HD ekran veya daha yüksek bir çözünürlüklü WQHD panel arasında seçim yapabileceklerini aktardı.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.