Paradox İçin En İyi Yıl 2019 Oldu Paradox İçin En İyi Yıl 2019 Oldu
Paradox, hem ücretsiz güncellemeler hem de indirilebilir içerikler tarafından desteklenen uzun ömürlü strateji oyunları da dahil olmak üzere piyasadaki en yaygın PC oyunlarının çoğundan... Paradox İçin En İyi Yıl 2019 Oldu

Paradox, hem ücretsiz güncellemeler hem de indirilebilir içerikler tarafından desteklenen uzun ömürlü strateji oyunları da dahil olmak üzere piyasadaki en yaygın PC oyunlarının çoğundan sorumlu. Şirket, en son mali raporunda 2019’un en iyi yılı olduğunu açıkladı. Büyük ölçüde dağıtımını yaptığı oyunların devam eden başarısı sayesinde.

CEO Ebba Ljungerud raporda “2019, hem gelir hem de kâr açısından Paradox tarihinin en iyi yılıydı” açıklamasında bulunmuş. Gelir, 2019 yılında 1.289 milyon SEK’e (İsveç Kronu) ulaşırken, vergi öncesi kar, 2018’e kıyasla sırasıyla %14 ve %3 artışla 467 milyon SEK’e ulaştı.

2019’un gelirinin %87’si “ana oyunun bir önceki yıl piyasaya sürüldüğü” başlıklarından gelmiş. Bu nedenle Paradox gelirinin büyük çoğunluğu geçmiş yıllarda çıkan oyunların satışlarından ve yeni indirilebilir içeriklerden geliyor. Paradox 2019’da nispeten az sayıda yeni oyun yayınladı (Imperator: Rome, Age of Wonders: Planetfall ve Surviving the Aftermath). Firma CEO Ebba Ljungerud, Paradox’un 2019 için yaptığı yatırımların çoğunun “gelecek yıllar” içerisinde geri dönüş göreceği açıklamasında bulunmuş.

Paradox oyunları 2019 sonunda dört milyondan fazla aylık aktif oyuncu sayısına ulaştığından, oyuncu sayılarına da yansıdığı net bir şekilde görülebilmekte. Bu rakam bir önceki yıla göre% 30 daha fazla. Oyuncu sayısındaki artışın bir kısmı, şirketin toplam gelirinin %15’ini oluşturan konsol oyunlarına yaptığı son yatırımdan geliyor.

World of Warcraft Oynayanları Sevindirecek HaberBerk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.