Philips, Tüm 2019 Model TV’lerine Alexa Altyapısını Dahil Ettiğini Duyurdu Philips, Tüm 2019 Model TV’lerine Alexa Altyapısını Dahil Ettiğini Duyurdu
2019 model tüm Philips televizyonlarda Android 9 Pie işletim sisteminin yanında Google Asistant ve Amazon Alexa özellikleri de yer alıyor. Philips, Tüm 2019 Model TV’lerine Alexa Altyapısını Dahil Ettiğini Duyurdu

2019 model tüm Philips televizyonlarda Android 9 Pie işletim sisteminin yanında Google Asistant ve Amazon Alexa özellikleri de yer alıyor. Dil seçenekleri arasında İngilizce’nin yanı sıra; Fransızca, Almanca ve İspanyolca da bulunuyor. 2019 model akıllı televizyon serisinde yer alan OLED modellerden 6000 modellerine kadar serinin yüzde doksanında Dolby Vision ve Dolby Atmos özellikleri de mevcut.

Lansmanı ilk olarak İngiltere, Almanya ve Fransa’da yapılan Alexa için Philips Akıllı TV Ses Kontrol özelliği 2019 yılı boyunca İtalya ve İspanya’da da devam ediyor.

Philips TV 6814 model ürün sahipleri, Alexa özelliği sayesinde kanal değiştirmenin yanı sıra televizyonun sesini de açabiliyor. Bu özellik; kullanıcıların yalnızca sesleriyle akıllı ev cihazlarını kontrol edebilmesi ve haberleri dinleyebilmesini sağlıyor. Kullanıcıların ‘Alexa BBC kanalını açar mısın?’ ya da ‘Alexa, televizyonu oyun konsolu moduna alır mısın?’ gibi komutlar vermesi yeterli.

Sistem, kumanda üzerinde bulunan ve mavi renkteki LED uyarana sahip olan Alexa tuşuyla aktifleşiyor. Sistem, kullanıcılara Philips’in Ambilight ışıklarıyla mavi animasyon efektlerini de sergiliyor.

“Alexa’yı çok daha fazla kişiye ulaştırmak bizi çok mutlu ediyor”

Amazon Devices’in başkan yardımcısı Jorrit Van der Meulen konuyla ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: “Philips TV’yle birlikte Alexa’yı Avrupa’da daha fazla kişiye sunabilmek çok mutlu bir heyecan. Kullanıcılar artık yalnızca sesleriyle televizyonlarında bulunan Ambilight özelliklerini, kanalları ve evlerinde bulunan diğer Alexa uyumlu cihazları kontrol edebilecekler. Bu büyük rahatlık.”

Tüm Philips 2019 Android TV’lerde Android 9 Pie işletim sisteminin yanında, Google Asistant’a kolay erişim sağlayan bas-konuş özellikli mikrofonlu kumanda da bulunuyor.

Android TV’lerini Alexa üzerinden kontrol etmek isteyen kullanıcılar; bir defa Philips Smart TV Ses Kontrol Özelliğiyle kurulum yaptıktan sonra Amazon Echo gibi Alexa uyumlu bir cihazla eşleştirerek ses özelliklerine ulaşabiliyor.

Android 9 Pie işletim sisteminde yer alan Google Asistant sayesinde yalnızca kullanıcı sesiyle oyunların skorlarına ulaşabilmek, ışıkları kontrol edebilmek ve evdeki diğer cihazları kontrol etmek mümkün.

Philips Android TV’lerin eski cihazlarına gelince, Android Oreo’nun mevcut Philips TV’lere entegrasyonu 2018 Aralık ayında başladı. Havadan denetim sayesinde tüm 2018 modellerinde ve bazı 2017 modellerinde 2019 yılında Android P sistemine direkt olarak geçiş olabiliyor.

-Basın bülteni.
Samsung, Yeni Modüler Micro LED Tasarımlarını CES’te Tanıttı