Philips Yeni 499P9H Monitörünü Piyasaya Çıkarıyor Philips Yeni 499P9H Monitörünü Piyasaya Çıkarıyor
Yeni Philips 499P9H Brilliance 32:9 SuperWide kavisli LCD ekranı piyasaya çıkıyor. Ayrıntılar haberimizde. Philips Yeni 499P9H Monitörünü Piyasaya Çıkarıyor

Yeni Philips 499P9H Brilliance 32:9 SuperWide kavisli LCD ekranı piyasaya çıkıyor. 49 inçlik (48.8″ / 124 cm diag.) monitör, profesyonel kullanıcılara performans artıran özelliklerden oluşan bir hazine sunuyor.

Monitör, devasa 32:9 SuperWide ekran ve ultra yüksek çözünürlük ile donatıldı. 499P9H modeli, tam ölçüdeki iki monitöre eşdeğer genişlikte bir formatta sunuluyor. Bu da modeli ikili 27 inçlik Quad HD kurulumuna ideal bir alternatif haline getiriyor. Yeni model, yüksek hızlı veri transferine imkan tanıyan USB-C kenetleme özelliğine, açılır kapanır bir webcame’e ve çevre dostu tasarıma sahip.

Duvardan duvara çalışma alanı

1800R kavisli ekrana sahip bu devasa format, kullanıcıyı sarmalayarak dikkat dağınıklıklarını en aza indiriyor. 499P9H modeli, tıpkı 27 inçlik iki adet 16:9 Quad HD ekranın yan yana yerleştirilmesi gibi, 49 inçlik, çok geniş bir çalışma alanı sunuyor. Bu, kullanıcıların çok sayıda dosyayı yaymalarına, belgeleri karşılaştırmalarına ya da dosyalar üzerinde çalışmalarına olanak sağlıyor. Üstelik dahili bir MultiClient Integrated KVM anahtarı, aynı anda iki farklı cihazdan tek bir tuş takımı ve fare ile işlerin yönetilmesini sağlayan Multi-View işlevine sahip.

Görsel deneyim

Philips’in 499P9H modeli, Dual Quad HD (5120 x 1440) çözünürlüğüyle daha yüksek piksel yoğunluğu ve daha fazla ayrıntıya sahip. VESA sertifikalı HDR 400 teknolojisi ise gözalıcı renkler, kapkara gölgeler, ışıltılı beyazlar sunabiliyor. Philips’in VA LED ekranı yüksek statik kontrast oranları sunan, gelişmiş bir dikey hizalama teknolojisi kullanıyor, böylece her görüntüleme açısından canlı görüntüler sunuluyor. Piksel bazında kusursuz kesinliğe ve renk doğruluğuna ihtiyaç duyan CAD ve grafik tasarımcılar, mimarlar, mühendisler, fotoğrafçılar ve bütün diğer profesyoneller bu monitör ile beklentilerini karşılayabilecekler.

Modern profesyonellere uygun

Modern iş yerlerinin hiç olmadığı kadar esneklik, dinamizm ve adaptasyon gerektirmesi nedeniyle, günümüzün profesyonelleri bunlara ayak uydurabilecek donanıma gereksinim duyuyorlar. Philips’in 499P9H modeli, kullanıcıların iş günlerini en verimli şekilde kullanmalarına yardımcı olan bir dizi yenilikçi özellikle bu ihtiyacı karşılıyor. Gücü temin ettiği dahili USB 3.1 C tipi kenetleme istasyonu, seyahat halindeki profesyoneller için üretkenliği artırmada kilit bir rol oynuyor. Yüksek hızlı USB 3.1 teknolojisi ile veri iletimi daha hızlı. Tersine çevrilebilir USB-C konektörü ise kolay, tek kablolu kenetlemeyi mümkün kılıyor. Diz üstü bilgisayarlar ve çevre birimleri de dosyaları iletmek, video izlemek ve daha fazlası için monitöre doğrudan takılabilir. Üstelik kenetleme deneyimini tamamlamak için, monitörün dahili RJ45 portu sayesinde dizüstü bilgisayarlara ayrı bir kablo olmadan güvenli, kablolu bir bağlantı sağlanabilir. Daha fazla rahatlık ve güvenlik için, monitörde kullanılmadığında görünmeyecek ve güvenli bir şekilde kapatılabilen, Windows Hello yüz tanıma özelliği ile donatılmış, kullanışlı açılır-kapanır bir webcam de bulunuyor. Ayrıca kullanıcı konforu her zaman öncelikli olduğu için, Philips’in 499P9H monitörü kullanıcılara aralarında Flicker-Free teknolojisinin ve LowBlue Modunun da bulunduğu, bir dizi görselleştirme çözümü, ayrıca sağa sola dönme ve eğilme işlevlerine sahip yüksekliği ayarlanabilir bir ayak ve VESA montajı gibi etkili ergonomik özellikler de sunuyor.

Philips’in 499P9H modeli 1259$ tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden piyasada bulunabilir.

Lenovo, Yeni Monitörü ThinkVision P44’ü CES 2019’da Tanıttı