Philips’in Yeni QHD 27 İnç Ekranı Piyasaya Çıkıyor Philips’in Yeni QHD 27 İnç Ekranı Piyasaya Çıkıyor
Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, performans odaklı iş kullanıcısı için tasarlanmış 27 inçlik yeni QHD monitörünü piyasaya çıkartıyor. Philips’in Yeni QHD 27 İnç Ekranı Piyasaya Çıkıyor

Philips monitörlerinin marka lisans ortağı MMD, performans odaklı iş kullanıcısı için tasarlanmış 27 inçlik yeni QHD monitörünü piyasaya çıkartıyor. Yeni 272B8QJEB modeli, muhteşem görüntüleme konforu, akıllı ergonomik özellikleri ve çevre dostu çözümleri bir araya getiren bir dizi ekranın sonuncusu.

Hangi sektör söz konusu olursa olsun, günümüzde kaliteli çalışma yüksek çözünürlüklü görüntüleme kaynaklarına ve ekranlara bağlı bir hal aldı. İşte bu nedenle yeni 272B8QJEB, doğal ve akıcı sRGB renklere sahip gerçek ‘CrystalClear’ görüntüler için 2560×1440 çözünürlüğe kadar çıkabiliyor. Yüksek yoğunluklu piksel sayımlı, arka aydınlatmalı W-LED panelleri ile de yüksek performansına güveniyor. Dahili 12 bitlik görüntü işlemcisi tarafından yönetilen 10 bitlik ekran, daha zengin, daha yoğun görüntüler için 1.07 milyar renk sunuyor. Bu da, geleneksel 8 bitlik ekranların ürettiği 16 milyon renk ile karşılaştırıldığında anlamlı bir fark demek.

Geniş yelpazedeki konektivite seçenekleri de 272B8QJEB modelinin her iş ortamı için mükemmel olmasını sağlıyor. Analog VGA’dan dijital DVI İkili Bağlantı’ya (Dual Link), DisplayPort 1.2 ve HDMI’a kadar bağlantı seçeneği sunuyor monitör. Yeni model hem en yeni cihazlarınızı bağlamanızı sağlayacak hem de SuperSpeed USB 3.0 teknolojisi sayesinde mobil cihazlarınızın hızlı şarjını sağlayabilecek. Ayrıca saniyede 5.0 Gbit’e kadar çıkan hızlı veri iletimini de mümkün kılacak. İki adet dahili 2 wattlık hoparlör sayesinde harici ses cihazları için yere gerek yok. Aksine ofiste daha fazla mahremiyet içinde ve daha sessiz çalışabilmeniz için ulaşılması kolay kulaklık girişini kullanabilirsiniz. Ayak üzerindeki kullanışlı alan ise, akıllı telefonunuzu ve küçük kırtasiye malzemenizi koymanız için. Böylece çalışma alanınızı her zaman düzenli tutmanız mümkün.

Yeni 272B8QJEB ekranı, SmartErgoBase tabanın harika esnekliği ile EasyRead modunun kağıdı andıran okuma deneyimini birleştiriyor. Monitörün tabanı, ekranın yüksekliğini, sağa sola dönüşünü, eğilmesini ve rotasyon açısını her kişisel tercihe ve ergonomik gereksinime uyacak şekilde ayarlamayı basitleştirmek için tasarlandı. Ayrıca 178/178 derecelik ekstra geniş görüntüleme açılarına sahip gelişmiş IPS ekranına da sahip. Bu da hem yatay hem de dikey olarak, 90 derecelik pivot modunda da aynı görüntüleme rahatlığına sahip olmanız anlamına geliyor. Daha hoş ve rahat bir görüntüleme deneyimini sağlayan bu yeni monitör, özel LowBlue Modu ile birlikte yenilikçi titreşimsiz bir teknoloji kullanıyor. Bu sayede LED ekranlar tarafından oluşturulan, gözlere zarar verebilecek kısa dalga boyundaki mavi ışığı azaltıyor. Daha az görüntüleme yorgunluğu ve daha iyi, daha canlı görüntüler sayesinde  asıl işinize odaklanabileceksiniz ve gözlerinizi yormadan daha uzun süre tercih ettiğiniz iş uygulamalarına yoğunlaşmış halde kalabileceksiniz.

Modelde, beklentisi daha yüksek iş çözümleri arayanlar için de özellikler var. Gizliliklerini korumak isteyen şirketler, toplantı vakti geldiğinde açılan ve kullanılmadığında düzgün bir şekilde güvenlik amacıyla kapanan bir açılır kapanır webcam tasarımına sahip ilk Philips ekranı olan 272B7QPTKEB modeline güvenebilirler. Dahası, 272B8QJEB modeli PowerSensor yoluyla da verimliliği yüksek bir şekilde enerji tasarrufunu da sağlıyor. Bu sensör, kullanıcının orada bulunup bulunmadığını belirlemek için zararsız kızıl ötesi sinyalleri ileten ve alan, kullanıcı uzaklaştığında ise monitörün parlaklığını otomatik olarak düşüren dahili bir sensör. Böylelikle %80’e dek enerji tasarrufunu sağlıyor ve ultra dar ekran çerçevesi sayesinde maksimize edilmiş bir görüntüleme alanı sunuyor. Tek bir monitör için yeterli yer olmadığında ise her iki modelin de DisplayPort çıkışı, ayağının esnekliği sayesinde ya yatay ya da dikey olarak, daisy chain (birbirine bağlama) yoluyla bir dizi ekranın konfigürasyonunu yapmanızı sağlar.

Philips’in 272B8QJEB modeli, 329$ tavsiye edilen perakende fiyatı ile Mart 2018’de piyasada bulunabilecek.

Teknik Özellikler:

LCD panel tipi IPS teknolojisi
Arka aydınlatma teknolojisi W-LED
Panel ölçüsü 27 inç / 68.5 cm
Etkili görünteleme alanı 596.7 (H) x 335.7 (V)
Optimum çözünürlük 2560 x 1440 @ 60 Hz
Görüntüleme açısı 178° (H) / 178° (V), @ C/R > 10
Parlaklık 250 cd/m²
Kontrast oranı (tipik) 1000:1
Renk sayısı 1.07 milyar renk
Renk gamutu (tipik) sRGB
Kullanım kolaylığı ·         Dahili Hoparlörler: 2 W x 2

·         Güç Açma/Kapama, Menu, SmartImage, Giriş, Parlaklık, Kensington kilidi, VESA montajı (100x100mm)

·         Tak ve Çalıştır Uyumluluğu: DDC/CI, Mac OS X, sRGB, Windows 10 / 8.1 / 8 / 7

Bağlantılar ·         Sinyal Girişi: VGA (Analog), DVI-Dual Link (Dijital, HDCP), DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 –

·         Sync Girişi: Ayrı Sync, Sync Yeşil
 Ses (Giriş/Çıkış): PC ses girişi, Kulaklık çıkışı

Sürdürülebilirlik ·         Çevre ve enerji: EnergyStar 7.0, EPEAT Gold, TCO edge, RoHS, Kurşunsuz, Cıvasız, PVC/BFR’siz kasa

·         Geri dönüşümlü ambalaj malzemesi: 100 %

·         Kullanıcı sonrası dönüşümlü plastik: 85%

Yasal uygunluk ve standartlar ·         Düzenleyici Makam Onayları: CE İşareti, FCC B Sınıfı, SEMKO, cETLus, CU-EAC, TCO edge, TUV Ergo, TUV/GS, EPA, WEEE, ICES-003, UKRAINIAN, CCC, MEPS, PSE, RCM, VCCI
Kabin ·         Ön çerçeveler: Siyah

·         Arka kapak: Siyah

·         Ayak: Siyah Kaplama: Dokulu

-Basın bülteni.
Çevre Dostu ve Üretken Philips Monitörleri