Kategoriler

Pixels Filmi Ne Kadar Başarılı?

Pixels filminin başarısı tartışılır. Peki film yerden yere vurulmayı hak edecek kadar kötü mü? Yoksa bunlar tamamen hurafe mi?

Günümüzde “kaliteli” etiketi altında vizyona giren film sayısı oldukça az. Bunun nedenini az çok biliyoruz. Ya 3D olmalı, ya da bir şekilde gündemdeki konuları alıp, onları en geyik haliyle seyirciye sunmalı. Hatta bunlar sadece işin basitleştirilmiş kısmı. Bu konu uzadıkça uzar.

21 Ağustos günü vizyona girecek olan Pixels filmini önceden izleme şansına erişmiş biri olarak, yazabileceklerim sınırlı. Birincisi spoiler vermek istemiyorum, ikincisi ise bazılarınızın bu filmden nefret edeceğinden adım gibi eminim. Bazılarınız ise bayılacak. Bildiğiniz filmin beğeni ortası yok 🙂

Nintendo fanlarının filmi yerden yere vurduğunu mutlaka okumuşsunuzdur. Hatta filmin “leş gibi” olduğunu düşünen insan sayısı bir hayli fazla. Pixels filminin aldığı notları şöyle bir kenara bırakayım, sonrasında kendi yorumumu ekleyeceğim:

Fragtist-Pixels-imdb

IMDB puanı

Fragtist-Pixels-metacritic

Metacritic puanı

Fragtist-Pixels-Rotten

Rotten Tomatoes puanı

Filmin başrolünde; Adam Sandler, Kevin James, Michelle Monaghan, Peter Dinklage, Josh Gad ve Sean Bean (ölen adam) gibi isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Harry Potter ve Evde Tek Başına filmlerinden tanıdığımız Chris Columbus oturuyor. Daha önce kısa film olarak hayat bulan Pixels, uzun metrajda Pac-Man, Uzay istilacıları ve Frogger gibi pixellerden oluşan karakterleri, dünyamıza kötü adam olarak gösteriyor. Önüne gelen her şeyi silip süpüren Pac-Man, insanlara korku salan Donkey Kong, Sam Brenner gibi bir karakterle karşı karşıya gelince işin rengi değişiyor.

Fragtist Pixels

İşin teknik kısımlarını geçtik. Gelelim neden filmin “mükemmel” olmadığı kısmına. Pixels filmini çok merak eden biriyseniz ve beklentileriniz de buna bağlı olarak yukarıda tutuyorsanız size bir önerim var: yapmayın. Hayal kırıklığına uğrarsınız. Çünkü film beklentilerinizin altında çıkacak. Komedi, bilim kurgu ve aksiyonu iyi harmanlayan sevgili senaristlerimiz Timothy Dowling, Tim Herlihy ve Adam Sandler, bazı konularda sınıfta kalacak kararlar almışlar. Bu arada araya şunu da iliştireyim, filmin orjinal fikri Patrick Jean‘e ait. Müzik konusu ise Henry Jackman‘in sorumluluğuna bırakılmış. Sık sık Queen’in We Will Rock You parçasını kulağımıza sokan film, müzik konusunda oldukça başarılı. Konudan konuya atlayınca kafalar karıştı tabii. İkinci sayfada filmi eleştirme kısmına geçeceğim. “Azıcık” bile spoiler istemem diyorsanız, yazının devamını okumayınız 🙂

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Blog · Haber · Kültür & Sanat