PlayStation 4, Bir Yılda Neler Başardı? PlayStation 4, Bir Yılda Neler Başardı?
Sony, birinci yılını kutlayan PlayStation 4 hakkında istatistikler yayınladı. Bakalım, geçen bu bir yılın ardından PlayStation 4 neler başarmış? Geçtiğimiz sene bugün satışa çıkan... PlayStation 4, Bir Yılda Neler Başardı?

Sony, birinci yılını kutlayan PlayStation 4 hakkında istatistikler yayınladı. Bakalım, geçen bu bir yılın ardından PlayStation 4 neler başarmış?

Geçtiğimiz sene bugün satışa çıkan Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 4, bir yıl boyunca birçok başarıya imza attı. Rakibi Xbox One ile oyun sektörünü baştan aşağı değiştiren PS 4, birinci yılını kutlarken, Sony de konsol hakkında istatistikler yayınladı.

Bir yıl içerisinde, dünya çapında mağazalara 13.5 milyon PlayStation 4 dağıtılmış. Oyuncular, 1 milyar saat boyunca PS 4’de online oynarken, share tuşuna da 530 milyon kez basmışlar. 56 milyon PSN kullanıcısı bulunurken, bunlardan 7.9 milyonu PS Plus aboneliğine sahip. Açıklanan bu bilgiler dahilinde Sony’nin keyfinin gayet yerinde olduğunu görebiliyoruz. Yayınladığı infografik görseli de aşağıdan inceleyebilirsiniz.

fragtist_ps4_istatistik

Görsele tıklayarak büyütebilirsiniz.