PlayStation VR Neredeyse Bir Milyon Sattı PlayStation VR Neredeyse Bir Milyon Sattı
Dört ay önce çıktığında başarılı olup olmayacağı merak konusu olan PlayStation VR satış rakamlarına bakılırsa başarılı olmuş gözüküyor. PlayStation VR Neredeyse Bir Milyon Sattı

Dört ay önce çıktığında başarılı olup olmayacağı merak konusu olan PlayStation VR satış rakamlarına bakılırsa başarılı olmuş gözüküyor.

Sony’den Andrew House’un yaptığı açıklamaya göre cihaz, 19 Şubat itibariyle tam 915 bin adet satmış. Bu rakam Sony’yi bile şaşırtmış durumda. Firma VR cihazı için nisan ayına kadar 1 milyon hedefi koymuştu ancak görünen o ki şimdiden o hedefe ulaşmak üzereler. 

PlayStation VR hedeflere erken ulaşmış gibi.

PlayStation VR hedeflere erken ulaşmış gibi.

House’un aktardığı bir başka veriye göre ise Sony’nin VR cihazıyla oyun oynama saatleri de artıyor. Birçok VR oyunu kısa deneyimler sunsa da, yakın zamanda çıkan Resident Evil 7’nin VR ile oynanabilmesi cihazın ortalama oyun süresini oldukça artırmışa benziyor.

PlayStation VR’ın başarısı tabii ki PC’deki sistem gereksinimi sorununun konsolda olmaması ile de alakalı olabilir. Bu durum cihazı çok daha pratik bir seçenek olarak oyunculara sunuyor. 

Kaynak: New York Times
John Wick Chronicles Sonunda Çıktı!