Pokemon GO Hala Günde 2 Milyon Dolar Kazanıyor Pokemon GO Hala Günde 2 Milyon Dolar Kazanıyor
Pokemon GO, eski popülaritesini kaybettiğine yönelik konuşmalar devam ederken, oyunun hala başarılı olduğunu gösteren detaylar haberimizde. Pokemon GO Hala Günde 2 Milyon Dolar Kazanıyor

İnternette Pokemon GO’nun başarısızlığıyla ilgili pek çok yazı görmüşüzdür. Pokemon GO salgınının zirvesinde, elinde akıllı telefonları sokakta Pokemon arayan gençler artık oyunu bırakmış gibi. Yeni başladığını söyleyenler ise neredeyse kalmadı, peki Niantic ve Nintendo sunucuları neden hala kapatmadı? Aslında durum gözüktüğü gibi değil. Newzoo’nun hazırladığı rapora göre Pokemon GO hala günde yaklaşık 2 milyon dolar kazanmakta. Apple ve Google’ın da bu paradan pay aldığını göz önünde bulundursak bile oldukça yüksek bir miktar.

Newzoo’nun raporuna göre Pokemon GO şu ana kadar 550 milyon kişi tarafından indirilmiş, bu da yaklaşık olarak 470 milyon dolar demek. Oyunun sadece temmuz ayından beri açık olduğunu göz önünde bulundurursak oldukça büyük rakamlar, üstelik oyun henüz Güney Kore ve Çin’de çıktı.

fragtist-pokemon-go-basari

Raporda ilgi çekici başka bir noktaya da değinilmiş. Oyun Amerika, Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa’da mobil oyun pazarına 20 milyon yeni mobil oyuncu kazandırmış. Burada yeni mobil oyuncudan kasıt, Pokemon GO’yu yüklemelerinden önceki 3 ayda başka popüler mobil oyun yüklemeyen kullanıcılar.

Newzoo, Pokemon Go’nun yok olmaktan ne kadar uzak olduğunu oldukça çarpıcı bir şekilde gösteriyor. Ancak Çin ve Güney Kore de rakamlara dahil olduğunda, bu istatistiklerin ne seviyelere çıkacağını merakla bekliyoruz.

Raporun tamamını görmek isteyenler için tam raporu buradan bulabilirsiniz.

Nvidia GeForce GTX 1050 Ti Fotoğrafları İnternete Sızdı