Kategoriler

Pokemon Oyunlarının Yaratıcı Ekibinden Ayrılık Haberi

Pokemonun efsanevi oyunlarının geliştirici stüdyosu Game Freak çekirdek üyelerinden biriyle yollarını ayırdı. Junichi Masuda oyunlaradan uzaklaşıp markaya daha geniş bir perspektiften bakmak üzere Pokemon Şirketi’ne geçiş yaptı.

Pokemon yaratıcılarından Junichi Masuda

Markanın kuruluşundan beri pek çok Pokemon oyununa yaratıcı katkısı bulunan Junichi Masuda

 

Masuda, Pokemon Red and Green versiyonlarından başlayarak seriye hem programcılık hem de müzik besteleri olarak çokça katkıya sahip. 2002’de çıkmış olan Ruby ve Saphire oyunlarından başlayarak günümüze kadarki eserlerin de geliştirilmesinde önemli rol almıştı. Kendisinin serinin ana oyunları dışında GO gibi yan eserlerde de görev yapan Masuda, geliştiricilik ve tasarım gibi açılardan tüm oyunlarda katkısı olan birisi olarak Pokemon markası için en önemli isimlerden biri. Bu sebeple aldığı ayrılık kararı şüphesiz ki gelecekteki oyunların geliştirme sürecini etkileyecektir.

Ancak kendisi seriden tam anlamıyla ayrılmıyor. Yeni pozisyonunda Pokemon markasına dair derin tecrübelerini kullanarak “Yaratıcı Süreçler Müdürü” olarak görev yapacak. Masuda yaptığı resmi açıklamada Pokemon’u herkes tarafından sevilen ve dünyaya keyif veren bir olgu haline getirmeye çalışmaya devam edeceğini belirtiyor. 

Her ne kadar oyunlardan uzaklaşıyor olsa da Masuda’nın ilgileneceği oldukça geniş bir palet var. Marka global bir dev haline gelmiş durumda. Bu sebeple oyunlar dışında son derece kapsamlı ürün ve hizmetler de sunuyor. Bunların arasında kıyafetler, tamagotchi’ler, converse ayakkabı serileri, hava yollarında tatlı bir atılım ve uğrunda suçlar işlenen meşhur koleksiyon kartları var.

Masuda’nın henüz hangi projede aktif rol alacağına dair bilgimiz yok. Ancak kendisinin yeni görevinde pasif kalmayacağı aşikar. Ayrıca stüdyodan ayrılmış olması oyunlara bir daha asla etkimeyeceği anlamına da gelmiyor. Sonuçta Game Freak Pokemon Şirketi’ne bağlıydı. Masuda bir anlamda tüm şirketin üstü haline geldi. Bu yetkilerini neye odaklayacağını Pokemon sevdalıları olarak hep birlikte takip edeceğiz.

 

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Haber