Portal ve Left 4 Dead’in Yazarı Chet Faliszek Yeni Stüdyo Kurdu Portal ve Left 4 Dead’in Yazarı Chet Faliszek Yeni Stüdyo Kurdu
Portal ve Half Life 2'de yazar olarak görev alan Chet Faliszek, Riot Games tasarımcısı Kimberly Voll ile birlikte yeni bir stüdyo kurdu. Portal ve Left 4 Dead’in Yazarı Chet Faliszek Yeni Stüdyo Kurdu

Portal, Left 4 Dead ve Half Life 2’nin Episode’larında yazar olarak görev alan Chet Faliszek, Riot Games tasarımcısı Kimberly Voll ile birlikte yeni bir stüdyo kurdu.

Stray Bombay isimli yeni stüdyoyu Riot Games’in de desteklediği duyuruldu. Yeni stüdyonun co-op oyunlarına odaklanacağı söyleniyor. Zaten Faliszek’in üzerinde çalışmış olduğu Portal, Portal 2 ve Left 4 Dead gibi oyunlar da co-op odaklı yapımlardı. Yani kendisinin bu konuda tecrübe eksikliği yok diyebiliriz. Kimberly Voll’un da çevrimiçi deneyimleriyle büyük katkı sunacağına şüphe yok.

Faliszek, yeni stüdyonun resmi sitesinden yayınladığı yazısında şunları söylüyor: “Kim ile yıllar boyunca ne türden oyunlar yapmak istediğimizi konuşurken, oyunculara nefes alabilecekleri ve anı yaşayabilecekleri bir yer vermek istediğimizi fark ettik. Tekrar tekrar geri geleceğinizi bilerek hikayeler anlatan, her oynadığınızda tamamen ‘rastgele’ hissettirmeden değişen ve gerçek bir takım gibi hissetmenizi sağlayan oyunlar.”

Yeni stüdyonun duyuracağı oyunun tam olarak nasıl bir şey olacağını bekleyip göreceğiz.

Generation Zero’nun Çıkış Fragmanında Canavarımsı Robotlar Var!