PS Vita İçin Fiziksel Oyun Kartı Üretimine Son Veriliyor PS Vita İçin Fiziksel Oyun Kartı Üretimine Son Veriliyor
Sony, 2018 mali yılının sonuna gelindiğinde artık PS Vita için fiziksel oyun kartı üretiminin olmayacağını duyurdu. PS Vita İçin Fiziksel Oyun Kartı Üretimine Son Veriliyor

Sony, 2018 mali yılının sonuna gelindiğinde artık PS Vita için fiziksel oyun kartı (GameCard) üretiminin olmayacağını duyurdu.

Kotaku’nun haberine göre, 31 Mart 2019 tarihinden itibaren PS Vita için GameCard üretimi sonlandırılıyor. Çok şaşırtıcı bir haber olmasa gerek bu. Japonya’da fena gitmese de Kuzey Amerika ve Avrupa’da bir türlü aradığını bulamamıştı Sony’nin el konsolu.

2012 yılında piyasaya sürülürken hareket halinde oyun oynama mottosunu benimseyen ve Sony cephesinde PSP’nin koltuğunu devralan PS Vita ne yazık ki potansiyeline erişemedi. PlayStation 3 ve PlayStation 4 ile cross-play imkânları da sunan ve oyuncuların ilgisini çekebilmek için popüler serilerin de uğradığı el konsolu Sony’nin de sabrını taşırmış olacak ki böyle bir karara varılmış. Sony el konsolu arenasına bir gün başka bir modelle geri döner mi bekleyip göreceğiz.

PlayStation 4’ün Satış Rakamları 79 Milyona Ulaştı