Sony’den, PlayStation 5’e Özel Yeni PlayStation VR Sony’den, PlayStation 5’e Özel Yeni PlayStation VR
(Haber Bülteni) Sony, PlayStation 5 için yeni bir PlayStation VR tasarladığını duyurdu. Mevcut PlayStation VR kullanıcıları, satın alacakları PlayStation 5 ile kullanabilmeleri için ücretsiz... Sony’den, PlayStation 5’e Özel Yeni PlayStation VR

(Haber Bülteni)

Sony, PlayStation 5 için yeni bir PlayStation VR tasarladığını duyurdu. Mevcut PlayStation VR kullanıcıları, satın alacakları PlayStation 5 ile kullanabilmeleri için ücretsiz kamera adaptörüne de sahip olabilecekler.

Sony Interactive Entertainment kıdemli başkan yardımcısı Hideaki Nishino yaptığı duyuruda, “Hayranlarımızın PlayStation ile eş anlamlı benzersiz deneyimler yaşamaya devam edebilmesi için yeni VR sistemimizde yenilikler yapmaya devam ediyoruz” dedi.

PlayStation 5’e özel geliştirilen bu yeni PlayStation sanal başlık,  PS5’e tek kablo ile bağlanabilecek. Gelen haberler arasında; yeni PlayStation VR ile birlikte yeni bir VR kontrolörünün de tasarlanıyor oluşu bulunuyor. Proje halihazırda geliştirilme aşamasında ve ne zaman paNliyasaya çıkacağına dair en ufak bir tarih  öngörüsü yok. Ancak yapılan açıklamalardan anlaşılan o ki; bu yeni sanal başlığı 2021’de görmemiz mümkün değil.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.