PSVR2 Çıkışında Yirmiden Fazla Oyuna Sahip Olacak PSVR2 Çıkışında Yirmiden Fazla Oyuna Sahip Olacak
SAnal gerçeklik gözlüklerinin PlayStation ayağı olan yeni PSVR2 kullanıcı tabanı sayıca az da olsa oyunculuk içerisindeki bu nişe yeni nefes olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.... PSVR2 Çıkışında Yirmiden Fazla Oyuna Sahip Olacak

SAnal gerçeklik gözlüklerinin PlayStation ayağı olan yeni PSVR2 kullanıcı tabanı sayıca az da olsa oyunculuk içerisindeki bu nişe yeni nefes olarak piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Sony tarafından yapılan açıklamada 20 tam teşekküllü oyun çıkış anından itibaren oyunculara sunulacak. Listede Horizon Zero Dawn ve Forbidden West ile aynı dünyayı paylaşan Horizon: Call of the Mountain da yer alıyor.

Sony’nin yatırımcılara dair sunumunda belirttiği üzere hem 1. parti hem de 3. parti kaynaklardan 20 adet oyun VR alanındaki en yeni donanımı olan PSVR2 çıkışı ile erişilebilir olacak. Oyun listesinde Call of the Mountain’ın yanı sıra Samurai Slaughter House, Low-fi, Runner, Firmament ve Among Us da yer alıyor.

Bazı yapımcılar da net olarak başlık ve ya tarih vermeseler de PSVR2’de oynanabilecek yapımlarda çalıştıklarını belirttiler.Apex Constructs‘dan tanıdığımız Fast Travel Games,  Firewall: Zero Hour’un First Contact Entertainment’ı, Ghostbusters VR’ın yapımcısı nDreams ve popüler parti oyunu ile kendinden bahsettiren Coatsink Software bu konuda sayılabilecek geliştiricilerden.

Geçtiğimiz ay içerisinde resmen tanıtılan PSVR2 aynı zamanda yeni kumanda ile eşzamanlı piyasaya sürülecek. Yayınladığı makale ile VR gözlüğüne ilk bakışı sağlayan ve bazı teknik detaylara açıklık getiren Sony gözlüğün çıkış tarihine dair net bir yorumda bulunmadı. Resmi olmayan kaynaklarca sonbahar-yılsonu dönemine işaret eden bulgular ise internette bir süredir dolaşıyor.