PUBG Xbox One’da Düşük Ayarlarda Çalışıyor PUBG Xbox One’da Düşük Ayarlarda Çalışıyor
Playerunknown's Battlegrounds'un (PUBG) uzun süredir beklenen Xbox One sürümü yayımlandı ancak oyuncuların bazı şikayetleri var. PUBG Xbox One’da Düşük Ayarlarda Çalışıyor

Playerunknown’s Battlegrounds’un (PUBG) uzun süredir beklenen Xbox One sürümü yayımlandı ancak oyuncuların bazı şikayetleri var.

Henüz konsolda erken erişim sürecinde bulunan oyunla ilgili şikayetlerin başında performans ve görüntü sorunları geliyor. GameSpot’un aktardığına göre Xbox One sürümünün PC sürümü kadar iyi çalışmadığından yakınıyor oyuncular.

Ortaya çıkan yeni bilgiye göre ise oyunu konsola taktığınız bir klavyeyle oynamak isterseniz tıpkı PC’deki gibi WASD tuşlarıyla oynama imkânınız bulunuyor ve grafik ayarlarına da erişebiliyorsunuz. Ancak bu grafik ayarları bazı oyuncularda hayal kırıklığı yaratabilir. Çünkü PUBG’nin Xbox One’da düşük (low) ayarlarda çalıştığı böyle ortaya çıkmış. Xbox One X’te ise orta (medium) ayarlarda çalışıyormuş oyun. Bu da yaşanan bazı performans sorunlarının nedeni olabilir.

Geliştirici firmadan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmese de bu tür sorunlar muhakkak düzeltilecektir. Bekleyip göreceğiz.

PUBG Çöl Haritası Yeni Bir Silahla Buluşuyor: R45 Revolver!