Radical Heights’in Geliştiricisi Boss Key Kapatılıyor Radical Heights’in Geliştiricisi Boss Key Kapatılıyor
LawBreakers ve Radical Heights gibi oyunların geliştiricisi Boss Key kapatılıyor. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Radical Heights’in Geliştiricisi Boss Key Kapatılıyor

LawBreakers ve Radical Heights gibi oyunların geliştiricisi Boss Key kapatılıyor.

Stüdyonun ortak kurucusu Cliff Bleszinski yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dört yıl önce dünya standartlarında bir oyun stüdyosu kurmak için işe koyuldum. Endüstrinin en yetenekli insanlarını işe aldım. Onlar da kaliteli ürünler ortaya çıkarmak için yorulmaksızın çalıştılar. İyi zamanlarımız da kötü zamanlarımız da oldu ancak ben bu işi yaparken eğlendiğimizi düşünmek istiyorum.”

2014 yılında kurulan Boss Key ilk olarak LawBreakers’ı duyurup heyecan yaratmıştı ancak oyun çıkış yaptıktan sonra beklenen ilgiyi bir türlü görememişti. Stüdyo bunun üzerine geçtiğimiz ay PUBG ve Fortnite’ın başarısından etkilenerek Battle Royale türüne adım atmaya karar vermiş ve Radical Heights’i piyasaya sürmüştü. Anlaşılan bu hamle de yeterli olmamış ki kapanma kararı gelmiş. Oyun Steam üzerinde hâlâ ücretsiz olarak oynanabilir gözüküyor ancak bu ne kadar sürer bilinmez.

Fortnite | Video İnceleme