Kategoriler

Razer, Konsol Ürünleri İle Tanınan Controller Gear Firmasını Satın Alıyor

(Haber Bülteni)

Razer, Xbox, PlayStation ve Nintendo gibi popüler konsol markaları için lisanslı çevre birimleri ve ürünler yaratmada uzmanlaşmış Controller Gear’ı satın almayı planladığını duyurdu.  Bu satın alınma ile Razer’ın, hızla büyüyen ve 2023’te 200 milyar dolar eşiğini ilk defa geçeceği ön görülen premium konsol pazarındaki konumunu güçlendireceği yönünde yorumlanıyor.

Newzoo’ya göre konsol oyun pazarının 2020’de yıllık bazda %21 büyüyerek 51,2 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor; bu rakam COVID-19 salgını öncesinde yapılan büyüme tahmininin iki katından fazla. Bu önemli büyüme üç faktörün sonucu olarak düşünülüyor: en yeni nesil konsollara yönelik güçlü talep, tüm konsol nesilleri için salgınla tetiklenen talep ve konsol oyunlarının yüksek düzeyde erişilebilir ve çalıştırması kolay olması.

Konsol oyun pazarının yüksek büyüme potansiyelinin farkına varan Razer, popüler Razer Wolverine gamepad ve Razer Kaira kulaklık serileri de dahil olmak üzere premium konsol çevre birimlerini tanıtmak için bu kategoride sürekli yenilikler yapıyor.

 

Controller Gear

Merkezi Kalifornia, Temecula’da bulunan Controller Gear, 2014’teki kuruluşundan bu yana aktif bir büyüme dönemi geçirmiş. Şirket son yıllarda ürün gamını; lisanslı kablosuz kontrol cihazları, şarj standları, kılıflar, kaplamalar ile çantalar ve aksesuarlar gibi gündelik eşyalar içerecek boyutta genişletmiş. Marka, en son oyunları ve popüler kültür referanslarını yansıtan yaratıcı, lisanslı Xbox kontrolcüsü ve şarj standı setleriyle ünlü.

Razer Konsol Çevre Birimleri Satış ve Pazarlama Müdürü John Moore, “Bizler de öncelikle birer oyuncu olduğumuz için Razer bünyesinde, benzersiz ve kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi için sınıfının en iyisi ürünler yaratmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz” dedi.

Razer Inc Strateji Direktörü ve Razer Fintech CEO’su Limeng Lee, “COVID-19 salgınının neden olduğu küresel pazar belirsizliğine rağmen, oyun endüstrisi, temel oyun segmenti olarak güçlü büyüme potansiyeli sergileyen konsol oyunlarıyla yeni zirvelere yükselmeye devam etti” dedi. “Bu satın alma, Razer’daki donanım, yazılım ve hizmet ekosistemimiz aracılığıyla dünya çapında 3 milyar oyuncuya hizmet verme konusundaki hâkim konumunu daha da sağlamlaştıracak. 500 milyon doların üzerinde nakit parayla inanılmaz derecede sağlam bir bilançomuz var ve oyun odaklı ekosistemimizi zenginleştirmek için kayda değer şirketleri ön plana çıkarmaya devam edeceğiz.”

Razer tarafından satın alımın tamamlanmasının ardından, Controller Gear’ın kurucu ortağı ve başkanı Jon Buller, mevcut çalışanlarıyla birlikte Ürün Geliştirme Direktörü olarak Razer ekibine katılacak.

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Haber