Kategoriler

Razer’dan, CES 2021’de Geleceğe Yönelik Tasarımlar

(Haber Bülteni)

Razer, CES 2021 için iki yeni konsept tasarımını duyurdu: Dünyanın en akıllı ve sosyal olarak kullanışlı yüz maskesi olarak lanse edilen Project Hazel ve yeni nesil atmosfer alanı (immersion) için kompakt, entegre bir oyun koltuğu olan Project Brooklyn.

Project Hazel-Akıllı Maske

Pandeminin başlangıcından beri Razer, üretim tesislerini sertifikalı tıbbi maskeler üretecek hale dönüştürdü ve Razer Health girişimi kapsamında sağlık hizmetleri cephesine 1 milyon cerrahi yüz maskesi bağışladı.  Covid-19 kapsamında yaptığı proaktif çalışmalar ile  çoklu kullanım özellikli Project Hazel akıllı maskesini üreterek; beklenmedik sağlık risklerine ve tek kullanımlık maskelerin çevresel sorunlarına karşı bir çözüm üretmeyi amaçladı.

Maske konsept tasarımı; çıkarılıp şarj edilebilir aktif ventilatörler ve optimum nefes alabilirlik için hava akışını düzenleyen Akıllı Bölmeler kullanan N95 tıbbi sınıf solunum koruması gibi yenilikler sunuyor. Yüksek bakteriyel filtrasyon verimliliği (BFE) özelliğine sahip Akıllı Bölmeler, havadaki partikülleri en az %95 oranında filtrelerken, yüksek sıvı direncine de sahip.

Project Hazel açık ve şeffaf bir şekilde tasarlanmış. Bu sayede gülümseme veya kahkaha gibi mimikler görülebilir kılınıyor ve işitme güçlüğü çekenlerin dudaklarınızı okumasına imkan doğuyor. İç aydınlatması, karanlıkta otomatik olarak devreye giriyor.

Ek olarak, yeni Razer VoiceAmp Teknolojisi (patenti beklemede), net iletişim kurabilmek amacıyla yerleşik bir mikrofon ve amplifikatör kullanıyor.

 

Tek kullanımlık maskelerin yarattığı çöpü azaltmak için, Project Hazel akıllı maskenin disk şeklindeki değiştirilebilir ve şarj edilebilir sağ ve sol vantilatörleri, dezenfekte edici UV ışığı içeren çift amaçlı kablosuz hızlı şarj kutusunun içine yerleştirilerek bakterilerden ve virüslerden uygun şekilde sterilize edilebiliyor. Aydınlatma göstergelerinin, şarj seviyelerini gösterdiği diskler, şarj dolu haldeyken uzun pil ömrü sayesinde maskenin tüm gün kullanımına olanak tanıyor. Su geçirmez, çizilmeye karşı dayanıklı maske sürdürülebilir olduğu kadar sağlam olarak lanse ediliyor. Ayrıca tek kullanımlık maskelerin yarattığı atıkları büyük ölçüde azaltmak için geri dönüştürülebilir plastikten yapılmış.

Silikon kaplı akıllı maske, aktif hava soğutma ve düzenleme ile rahatlık sağlarken içeriye temiz hava alıp, CO2’yi dışarı atıyor. Sonuç olarak; ayarlanabilir kulak halkalarından itibaren tüm ağız ve burun bölgesi, ağzı rahatsız etmeyecek şekilde sıkıca kaplayan bir kullanım sunuyor.

Akıllı maske konsepti; güvenlik uyumluluğu, maksimum rahatlık ve kullanılabilirlik sağlamak adına titiz testler ve kullanıcı geri bildirimleriyle optimize edilmeye devam edecek.

 

Project Brooklyn-Oyun Koltuğu

Project Brooklyn, karbon fiber ve RGB aydınlatma ile inşa edilmiş ve 60 inçlik bir açılır ekrandan panoramik görseller sunuyor. Koltuk, yerleştirilmiş perçinleyici dokunsal geri bildirime ve ayarlanabilir masalara dönüşebilen 4D kolluklara sahip.

Project Brooklyn, vücut şeklinizi destekleyen pelüş, yüksek yoğunluklu köpük yastıklar ile konforu hedefliyor. Deri dikişli koltuk arkası, oyun maratonları boyunca düzgün duruşu korumak için sağlam bir karbon fiber gövde içine inşa edilmiş.

Koltuğun oturduğu ayarlanabilir platform, kablo yönlendirme ile tamamlanmış. Sandalyenin omurgasına monte edilmiş ve bir düğmeye basarak aktif edilebilen 60” full surround OLED ekranı mevcut. Kullanılmadığında sandalyenin arkasına katlanarak açılan ekran aksamı, keskin ayrıntılar ve panoramik deneyim sunuyor.

 

Tamamen modüler 4D kolçaklar, içlerinde sakladıkları katlanabilir masalarla ister fare ve klavye ile PC oyunculuğuna isterseniz de masaları kaldırarak konsol oyunculuğuna kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor.

Razer’ın CES 2019’da gösterilen ses odaklı dokunsal geribildirim prototipinin başarısı üzerine inşa edilen yeni bir yerel Razer HyperSense entegrasyonu, dokunsal etkileşim (tactile immersion) konusunda en üst düzey tecrübe için sandalyenin iskeleti etrafında yerleştirilmiş. 150’den fazla entegre oyunu, diğer senkronize çevre birimleriyle birlikte de oynarken tetiklenen ve 16,8 milyon renk ile kişiselleştirme sunan Razer Chroma RGB, koltuk minderlerinin dış taraflarına entegre edilmiş.

Razer, fizibilite, konfor ve performansı karşılaştırmak için en iyi sporcular ve influencerlar ile testler yaparak bu oyun koltuğu konseptini geliştirmeye devam edeceğini duyurdu.

 

 

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Haber