Razer, CES 2022’de Yepyeni Blade Oyun Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu Razer, CES 2022’de Yepyeni Blade Oyun Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu
(Haber Bülteni) Razer, 2022’ye Razer Blade 14, Razer Blade 15 ve Razer Blade 17 dahil olmak üzere yeni Razer Blade oyun dizüstü bilgisayar modelleriyle... Razer, CES 2022’de Yepyeni Blade Oyun Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu

(Haber Bülteni)

Razer, 2022’ye Razer Blade 14, Razer Blade 15 ve Razer Blade 17 dahil olmak üzere yeni Razer Blade oyun dizüstü bilgisayar modelleriyle başlıyor. Oyuncular ve içerik oluşturucuları için dünyanın en hızlı dizüstü bilgisayarları yakın zamanda duyurulan ve RTX 3080 Ti’nin de dahil olduğu NVIDIA® GeForce RTX™ 30 serisi GPU’lar ile donatılmış. DDR5 bellek, önceki nesle kıyasla %50’ye varan bir frekans artışıyla 4800 MHz’e kadar inanılmaz saat hızları sağlıyor.

Razer’ın Sistemler İş Birimi Kıdemli Direktörü Travis Furst, “Razer Blade serisi, hareket halindeyken masaüstü sınıfı performans sağlayarak en iyi oyun dizüstü bilgisayarı olmaya devam ediyor. İçerik üreticilerinin muhteşem ekranlar, mevcut NVIDIA Studio sürücüleri ve 14 adede kadar Çekirdekli CPU’larla her yerde çalışmasını sağladık. Kullanıcılar, grafik, bellek ve işleme teknolojisinde en son ve en iyiyi elde ederken, oyun oynama veya İçerik üretme ihtiyaçlarına en uygun herhangi bir model veya konfigürasyonu seçme olanağına sahip olacaklar” şeklinde konuştu.

NVIDIA GeForce RTX dizüstü bilgisayarlar, ışın izleme için 2. nesil RT çekirdekleri, DLSS ve AI için 3. nesil tensör çekirdekleri ile devrim niteliğindeki Ampere mimarisini temel alıyor. Yeni GeForce RTX 3080 Ti Dizüstü Bilgisayar GPU’su, amiral gemisi 80 Ti sınıfı GPU’ları ilk kez dizüstü bilgisayarlara getiriyor. Şimdiye kadar bir dizüstü bilgisayarda gönderilen en hızlı 16 GB GDDR6 belleğe sahip olan RTX 3080 Ti, masaüstü TITAN RTX’ten daha yüksek performans sunuyor. Yeni GeForce RTX 3070 Ti, RTX 2070 SUPER dizüstü bilgisayarlardan %70’e kadar daha hızlı işlem gücüne sahip olup, 1440p çözünürlükte saniyede 100 kare sunabiliyor. Ek olarak, CPU Optimizer, Rapid Core Scaling ve Battery Boost 2.0 ile yeni 4. nesil Max-Q Teknolojileri verimliliği, performansı ve pil ömrünü daha da iyileştiriyor.

Zarif ve Güçlü

Razer Blade 14, 15 ve 17, hem AMD® hem de Intel®’deki en son gelişmelerle destekleniyor. Blade 14, yeni nesil AMD Ryzen™ 6000 Serisi işlemcilerle geri dönüyor. Seçilebilecek her konfigürasyon, bir mobil cihazda mümkün olan en güçlü AMD oyunlarından bazılarını sağlayan ultra hızlı Ryzen™ 9 6900HX işlemciyi sunuyor.

Hem Blade 15 hem de Blade 17, önceki 8 çekirdekli nesle göre yeni 14 çekirdekli Intel Core™ i9-12900H’ye kadar en yeni 12. nesil Intel Core™ H-Serisi İşlemcilerle donatılmış. Intel’in 12. nesil işlemcileri, performans çekirdeklerini verimli çekirdeklerle birleştiren ve kullanıcılara sohbet etme, göz atma, akış, düzenleme, kaydetme ve oynatma özgürlüğü sunan performans hibrit mimarisiyle devrim niteliğinde yeni bir tasarım getiriyor. En yeni nesil Intel Core i9 işlemciler, 5.0 GHz’e kadar yüksek hızlı frekanslar sunuyor.

Her Razer Blade, örnek teşkil eden CNC ile işlenmiş alüminyum kasa ve yüksek kaliteli özel bileşenlerle benzersiz bir şekilde hayal edildi ve sonucunda piyasada benzeri olmayan bir oyun dizüstü bilgisayarı oldu. Oyuncuların sağlığı düşünülerek tasarlanan yeni Blade’ler, biraz daha büyük tuşlarla yenilenmiş bir klavye tasarımına sahip olup, yazma deneyimini her zamankinden daha ergonomik hale getiriyor. Gözden geçirilmiş tasarım ayrıca lazer kesimli hoparlörler, daha ince bir profile sahip zarif bir menteşe tasarımı ve uygun soğutma hava yolları oluşturmak için iyi tasarlanmış lastik ayaklarla ek havalandırma içeriyor.

Blade 14: The Ultimate 14” Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Yeni Razer Blade 14, önceki nesli aşan ışık hızında bir oyun cihazı oluşturmak için en yeni AMD Ryzen™ 9 işlemci ve 16 GB DDR5 bellekle birleştirilmiş. Blade 14, kusursuz performansa sahip son derece ince, hafif ve kompakt bir cihaz olmaya devam ediyor, üstelik şimdi harika bir oyun dizüstü bilgisayarını çok daha iyi hale getirmek için daha fazla geliştirilmeler ile donatılmış. Yeni uygulanan bir MUX Anahtarı ile Blade 14, oyunları dahili ekranda oynatmak için ayrı GPU’yu kullanarak oyun performansında artışlar gösteriyor.
Razer Blade 14 de artık, parmak izine dayanıklı kaplama ve Windows Hello’yu destekleyen 1080p IR web kamera geliştirmesi ile görüntülü aramaları eskisinden iki kat daha net hale getiriyor.

Blade 15

Razer Blade 15, hem NVIDIA GeForce hem de Intel’den en yeni yonga setlerini sunmanın
ötesinde, en yeni donanımdan en iyi şekilde yararlanmak için son teknoloji ekranlarla geri dönüyor. Blade 15, Full HD 360Hz ve QHD 240Hz konfigürasyonlarının yanı sıra yepyeni bir UHD 144Hz konfigürasyonu da dahil olmak üzere görüntüleme teknolojisinde en iyinin en iyisini sunmaya devam edeceğini öngörüyor. Yeni IPS dereceli ekran, oyun oynarken veya içerik oluştururken üstün netlik ve kontrast sağlamak için DCI-P3 renk gamının %100’ünü aynı anda kaplarken, önceki nesillerin 60 Hz’sine göre geliştirilmiş yenileme hızlarına sahip. Razer Blade 15, güçlü işlemcilere, sınırları zorlayan ekrana ve tamamı ince ayarlanmış birinci sınıf bir kasaya yerleştirilmiş ışık hızında belleğe sahip bir dizüstü oyun bilgisayarı olarak öne çıkıyor.

Blade 17

Yeni Razer Blade 17, hem ses hem de güç alanında özel olarak seçilmiş geliştirmelerle masaüstünden dizüstüne geçme arayışında olan profesyonel içerik oluşturucuları ve oyuncuları hedefliyor. Önceki dört hoparlöre göre sekiz toplam hoparlöre sahip yeni sistem sayesinde içerik oluşturucuları özel hoparlörler veya kulaklıklar olmadan bile ses miksajının en küçük ayrıntılarını yakalayabilecekler. NVIDIA Studio platform desteği sayesinde, içerik oluşturucuları ayrıca en popüler 70’ten fazla yaratıcı uygulamada ve NVIDIA Omniverse, Broadcast ve Canvas gibi bir dizi özel uygulamada RTX hızlandırma elde edebilecekler. Oyuncular ise önceki nesillere göre 10 WHr’nin üzerinde daha büyük 82 WHr dahili pil ile fişten çekildiklerinde veya hareket halindeyken, her zamankinden daha uzun saatler oyun oynamanın keyfini çıkarabilecekler. Öte yandan Blade 17 ile seyahat ederken artık yanınızda tuğla büyüklüğünde 180 W şarj aleti yerine yeni tasarlanmış GaN teknolojili 280 W şarj cihazıyla birlikte gezerek daha az yük taşıyacaksınız.

Klasik Özellikler ve Genişletilmiş Razer Bakımı

Razer Blade 14, 15 ve 17’nin yeni serileri; yüklü olarak gelen Windows® 11 yanında DirectStorage, Xbox GameBar ve Xbox Game Pass dahil olmak üzere tüm yaygın oyun avantajları ile geliyor. Her Razer Blade ürünün yan kısımları, kasaya bağlı olarak USB-C’den HDMI 2.1’e ve yüksek hızlı UHS-II SD kart okuyucuya kadar çeşitli girişlerle kaplanmış. Böylece kullanıcılar dongle ihtiyacı olmadan herhangi bir şeye bağlanabilirler.

Üç Razer Blade’in de klavyeleri, üretkenlik veya oyun için özelleştirilebilen Razer Chroma RGB tarafından destekleniyor. Tüm yeni Razer Blade’ler herhangi bir analog kulaklık veya cihaz hoparlörü üzerinden THX® sertifikalı THX Spatial Audio ses kalitesi ile film, müzik veya oyunlarda 360 derecelik bir ses ortamı sağlamaya devam ediyor.

Ek olarak, yeni nesil Razer Blade’ler 2 yıla kadar uzatılmış yeni bir pil garantisi ile sunulacak.
Yeni Razer Blade 14, 1,999.99$ /2,199.99€’dan başlayacak ve 10 Şubat’ta Razer.com, Razer Store mağazaları ve seçkin perakendecilerde ön siparişe açılırken, 2022’nin ilk çeyreğinde seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Yeni Razer Blade 15, 2,499.99$ /2.799.99€’dan başlayacak ve 25 Ocak’ta sadece Razer.com ve Razer Store mağazalarından ön siparişe açılırken, 2022’nin ilk çeyreğinde seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.

Yeni Razer Blade 17, 2,699.99$ /2,999.99€’dan başlayacak ve 25 Ocak’ta yalnızca Razer.com ve Razer Store mağazalarından ön siparişe açılırken, 2022’nin ilk çeyreğinde seçkin perakendecilerde satışa sunulacak.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.