Razer, Project Sophia Ve Enki Pro Hypersense İle Nihai Ev Kurulumunun Geleceğini Tanımlıyor Razer, Project Sophia Ve Enki Pro Hypersense İle Nihai Ev Kurulumunun Geleceğini Tanımlıyor
(Haber Bülteni) Razer, dünyanın ilk gerçek oyun masası konsepti Project Sophia ve D-BOX markalı yerleşik yüksek kaliteli haptiklere sahip oyun koltuğu Enki Pro HyperSense ile oyun... Razer, Project Sophia Ve Enki Pro Hypersense İle Nihai Ev Kurulumunun Geleceğini Tanımlıyor

(Haber Bülteni)

Razer, dünyanın ilk gerçek oyun masası konsepti Project Sophia ve D-BOX markalı yerleşik yüksek kaliteli haptiklere sahip oyun koltuğu Enki Pro HyperSense ile oyun ve ev bilgisayarlarının geleceğine yönelik vizyonunu açıkladı.

Razer’ın vizyoner Ar-Ge departmanı tarafından oluşturulan Project Sophia ve Enki Pro HyperSense, herhangi bir ev kurulumunu üst seviyelere çıkartmak adına yenilikçi çözümler sunuyor. 

 

Tamamen Modüler ve Kişiselleştirilebilir

Project Sophia’nın yapısında kişiselleştirme düzeyi için 13 adede kadar ayrı modülü destekleyebilen, tamamen değiştirilebilir bir masa bulunuyor. Bu, her bölümün ikincil ekranlar, sistem izleme araçları, dokunmatik ekranlı kısayol panelleri, kalem tabletler, ses mikseri birimleri ve hatta harici capture kartlar gibi bir dizi göreve özgü bileşenle yapılandırılmasına olanak tanıyor.

Razer Büyüme Başkan Yardımcısı Richard Hashim, “Project Sophia, çeşitli PC kullanımlarının çok farklı ihtiyaçlarını karşılayan ve çalışma alanları arasında gidip gelme ihtiyacını ortadan kaldıran çok amaçlı bir oyun ve iş istasyonu kurulumuna yönelik fütüristik vizyonumuzdur. Çalışırken değiştirilebilir modüler sistem, Project Sophia’yı yalnızca eldeki görev için değil, aynı zamanda kullanıcının özel tercihine göre uyarlayarak, onların neredeyse sonsuz esneklikle masalarını hızla yeniden yapılandırmasına olanak tanır” dedi.

Project Sophia’nın kalbinde, en yoğun kaynak kullanan görevleri desteklemek için en yeni Intel işlemci ve NVIDIA GPU dahil olmak üzere son teknoloji çekirdek bileşenlerle donatılmış özel bir PCB bulunuyor. Masa alanını en üst düzeye çıkarmak için tüm bunlar, cam masa tablasının altına manyetik olarak oturan ince bir kasaya yerleştirilmiş. Bileşenlerin değiştirilmeleri gerektiğinde ise kolayca çıkartılabilen ve kullanıcının elindeki görev için gereken sistemi hızla oluşturmasına olanak tanıyan bir esneklik sunuyor. 

Modüller, her tür kullanıcı için tasarlanmış. İçerik oluşturucuları kısayol tuşlarını ve makroları düzene sokmak için dokunmatik ekranlı sayısallaştırıcılara, tabletlere ve yaratıcı giriş araçlarına bağlanabiliyor. Oyuncular bunun yerine THX Surround ses sistemi veya yüksek yenileme hızlı monitör gibi yüksek kaliteli ses ve çarpıcı görsel performans için hazırlanmış modüllere odaklanabiliyor. Yayıncılar, Project Sophia’yı kamera, mikrofon ve yayın kontrolü ile eksiksiz bir yayın kurulumuna dönüştürebilirken, daha verimli bir çalışma ortamı arayanlar bir üretkenlik kısayol tuşu modülü, kablosuz şarj cihazı ve bardak ısıtıcısı ile verimli ve rahat bir şekilde birden fazla görevi yapabilirler.

 

Gelişmiş atmosfer ve kişiselleştirme için geniş masa, Razer Chroma™ RGB ekosistemiyle senkronize edilebilen LED’lerle kaplanmış: Öte yandan nihai izleme deneyimi sağlamak adına daha parlak, daha keskin bir görüntü sağlamak için kendinden aydınlatmalı piksellere ve en son teknolojilere sahip yeni nesil 65 inç OLED ekrana sahip.

Enki Pro HyperSense, Enki oyun koltuğunun önceki modellerini favori yapan ödüllü özelliklere dayanıyor. 22” ultra geniş koltuk tabanı, 100 derecelik omuz kemerleri ve yerleşik bel kemeri aracılığıyla vücut temas noktalarını optimize ederek optimum ağırlık dağılımı ve her şeyi kapsayan HyperSense entegrasyonu için ideal bir temel sağlıyor.

En son teknolojileri kullanan Project Sophia ve Enki Pro HyperSense, her türlü oyun ve çalışma alanına yeni boyutlar ekleyerek modern ev kurulumunun geleceğine bir bakış sunuyor. Project Sophia ve Enki Pro HyperSense, bugün duyurulan ve yeni tanıtılan Razer Chroma Akıllı Ev Programını da içeren Razer ekosisteminin devam eden genişlemesinin bir parçası olarak sunuluyor.   Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.