Razer, UL Ve Panerai İle Çığır Açan Sürdürülebilirlik Ortaklıklarını Duyurdu Razer, UL Ve Panerai İle Çığır Açan Sürdürülebilirlik Ortaklıklarını Duyurdu
Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, UL ve Panerai ile yeni ortaklıklar kurduğunu “Oyuncular İçin, Oyunculara Dair” sloganı ile oyun dünyasının... Razer, UL Ve Panerai İle Çığır Açan Sürdürülebilirlik Ortaklıklarını Duyurdu

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam tarzı markası Razer, UL ve Panerai ile yeni ortaklıklar kurduğunu “Oyuncular İçin, Oyunculara Dair” sloganı ile oyun dünyasının sanal kutlama etkinliği olan RazerCon 2021’de duyurdu. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca izleyici, Razer CEO’su Min-Liang Tan’ın sürpriz konuklarla ve şirketten heyecan verici sürdürülebilirlik haberleri ve güncellemeleriyle dolu açılış konuşmasını izlemek için karbon nötr canlı akışını izledi. 

Razer’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Min-Liang Tan, “Sürdürülebilirlik konusunda büyük hedeflerimiz var, ancak yapabileceğimiz çok şey olsa da hepsini tek başımıza yapamayacağımızı da biliyoruz” dedi. “Bu nedenle Razer olarak iş birliği bizim için çok önemli. UL ve Panerai ile yalnızca tüketicilere değil, aynı zamanda gezegene de fayda sağlayacak iki çok önemli girişimde ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.” 

UL ile Ürün Kategorisi Kuralları Üzerinde İş birliği

RazerCon 2021’de yapılan ve sektörü gerçekten dönüştürme potansiyeline sahip duyurulardan biri, Razer’ın çevre ve döngüsel ekonomi hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için küresel güvenlik bilimi lideri UL ile güçlerini birleştirmesiydi. Razer’ın çevre ve sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak için takip etmeyi planladığı ilk projelerden biri, oyun ürünleri için Ürün Kategorisi Kurallarının geliştirilmesidir.

Bu anlaşmanın itici gücü, şu anda oyun endüstrisinde ürünlerin ne kadar eko-ürün olduğunu ölçecek bir standarttın bulunmadığı gerçeğidir. Bu nedenle Razer eko-ürünler sağlamak için UL ile çalışmayı planlıyor. Bu iş birliği kapsamında Razer ve UL’nin çalışması, ileriki dönemlerde oyun ürünleri için Çevresel Ürün Beyanı arayan tüm üreticiler tarafından ölçülmesi gereken çevresel etkinin temel göstergelerini belirlemeye yönelik endüstri düzeyinde bir çabayı da başlatacak. 

Bir Ürün Kategorisi Kuralını tamamlamak için iki şirket, dünya çapındaki üreticilerin üretim süreçlerinin çevre üzerindeki etkisini ölçmeleri için kapsamlı ve objektif bir yol oluşturmak üzere paydaşları görevlendirmek için çalışacak. Amaç, üreticilerin sürdürülebilir uygulamaları üretim sürecinin her adımına entegre etmelerini sağlayan daha sağlam çözümleri teşvik etmektir. Tip III Çevresel Ürün Beyanı (EPD) eko etiketinin tanıtılması, tüketicilerin daha bilinçli seçimler yapmalarına, oyunda ve hayatta kazanmak için kullandıkları oyun ürünlerinin aynı zamanda çevre için de bir kazanç olduğunu bilmelerine olanak tanıyacaktır. Bu, Razer’ın 2022 yılına kadar yeni ürünlerinin karbon etkisini paylaşma ve iletme taahhüdü ile de uyumludur.

Razer, 2030 yılına kadar tüm ürünlerinde geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilir malzemeler kullanma taahhüdünü de güçlendirdi. Bu, tüm donanım ürünlerine PCR plastiği dahil etmeyi ve çevre dostu bir ürün tasarımına bağlı kalmayı da içeriyor. 

Ortaklık ve yeni eko-etiket hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın. 

Panerai ve Razer okyanusları kurtarmak için birleşirken dalgalar yaratıyor

Razer ve lüks saat üreticisi Panerai, okyanusların daha iyi korunmasına yönelik ortak bir taahhüt altında bir araya geldi ve RazerCon 2021 izleyicilerini “Okyanusumuza Zaman Ayırmak” için bir araya getirdi. Bu yıl süren kampanyanın bir parçası olarak Razer ve Panerai, okyanus bilincini artırmayı taahhüt ederken, Mart 2022’de açıklanacak bir amacı da birlikte destekleyeceklerini açıkladılar. Açılış konuşmasını en heyecanlı anı ise sürdürülebilir malzemeden yapılan ortak markalı bir saatin de 2022’de piyasaya çıkacağı duyurusu oldu.

Açılış konuşmasına, izleyicilere okyanusları koruma konusunda ilham vermek ve onları güçlendirmek için markanın sürdürülebilirlik elçileri Mike Horn, Jeremy Jauncey ve Li Yifeng ile Panerai CEO’su Jean-Marc Pontroue katıldı. Okyanus bilinci konusu, IOC UNESCO Bilim ve Kültür Bölge Bürosu Program Uzmanı Francesca Santoro tarafından yönetilen özel bir çalıştayda daha da genişletildi. Çalıştay sırasında izleyiciler okyanusların önemini, mevcut çevresel tehditleri ve onları korumak için neler yapabileceklerini öğrendiler. 

Daha fazla bilgi ve iş birliğiyle ilgili güncel bilgiler için lütfen buraya tıklayın.

Sneki Snek, toplumu bir araya getirmeye devam ederken bizi “1 milyon ağacı kurtarma” kilometre taşına yaklaştırıyor

RazerCon 2020’de firma, sürdürülebilirlik maskotu olarak Sneki Snek’i ve dünya çapında ağaçları korumak için Conservation International (CI) ile bir ortaklık kurmuştu. Bu ortaklığın bir parçası olarak Razer, hayranlarını Sneki Snek’in arkasında toplanmaya ve 100.000 ağacı kurtarmasına yardım etmeye çağırdı. Bunu yapmak için Razer, Sneki Snek çevre dostu peluşu çıkardı ve satılan her peluş için on ağaç kurtarıldı. Sneki Snek hayranları, Razer topluluğunun gücünün inanılmaz bir kanıtı olarak bu hedefi birkaç hafta içinde kırdı. 

Razer şu anda 1 milyon ağacı kurtarmaya odaklandı ve kurtarılan her 100.000 ağacı yeni bir Sneki Snek kapsül koleksiyonuyla kutluyor. Son zamanlarda Razer, Sneki Snek Buzdolabı Mıknatısları ile 700.000 ağacın kurtarılmasını kutladı. Yaklaşan Sneki Snek koleksiyonlarını sabırsızlıkla bekleyen hayranlar; 800K’da polar bir battaniye, 900K’da bir klavye tuş başlığı ve 1M dönüm noktasında bir kapüşonlunun dahil olduğu son üç ürünü deneyimlemek için sabırsızlanıyorlar.

Tanıtımından bir yıl sonra, Sneki Snek şimdi Razer hayranlarına sürdürülebilirliği öğreten kendi çizgi dizisinde de rol alıyor. Altı bölümden oluşan dizinin her bölümü, farklı bir çevre sorununu tanıtmanın yanı sıra izleyicilere, benimsenebilecek çevre dostu alışkanlıklar kazandıracak. Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan, şovun ilk sezonunun sponsoru ve aynı zamanda Sneki Snek’in ağaçları kurtarma amacına katkıda bulunan Franklin Templeton, çevre bilincini geliştirmek için Razer ile ortaklık yapıyor.

  • Razer’ın Sneki Snek kampanyası hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın.
  • Razer’ın Sneki Snek animasyon serisini izlemek için lütfen buraya tıklayın. 

#GoGreenWithRazer

Razer, bu yılın başlarında on yıllık sürdürülebilirlik girişimi #GoGreenwithRazer aracılığıyla çevreyi korumaya olan bağlılığını pekiştirdiğinden beri, büyük ilerleme kaydetti. Çevresel girişimleri desteklemek için 50 milyon ABD doları tutarında bir savaş sandığı ayıran Razer Yeşil Fonu’nun başlatılması da buna dahildir. Razer’ın yatırım kolu olan zVentures aracılığıyla, Razer Green Fund, dünyanın ilk tek kullanımlık plastik içermeyen bambu tuvalet kâğıdı ve ev bakım markalarından biri olan BAMBOOLOO‘ya dahil oldu. Razer ayrıca okyanusları korumak ve temizlemek için deniz atıkları temizleme kuruluşu ClearBot ile ortaklıklarını duyurdu. Razer’ın kapsamlı bilgi birikiminden ve üretim teknik bilgisinden yararlanan ClearBot, robot tasarımını daha akıllı, daha verimli ve ölçeklenebilir bir ürüne dönüştürmeyi başardı.

RazerCon 2021’de yapılan duyurular #GoGreenWithRazer’ı daha da genişletiyor ve Razer’ın sürdürülebilirliğe yönelik işbirlikçi yaklaşımını güçlendiriyor. Şirket büyümeye devam ederken, hayranlarına da çevre ve okyanus bilincini aşılamayı amaç biliyor.

Razer’ın #GoGreenWithRazer girişimi hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Matchbox Hayalindeki Arabayı Sürmeye Davet Ediyor!Berk Yakar

Bilgisayar oyunları macerası Amiga 500 ile başladı. Bilimkurgu edebiyatına olan büyük ilgisinin yanısıra sıkı bir anime ve manga takipçisi.