Rocket League’in İlerleme Sistemi Tamamen Değişti! Rocket League’in İlerleme Sistemi Tamamen Değişti!
Psyonix, Rocket League için daha önce duyurulan ilerleme sistemi yeniliklerini ve Clubs sistemini hayata geçiren güncellemeyi yayımladı. Rocket League’in İlerleme Sistemi Tamamen Değişti!

Psyonix, Rocket League için daha önce duyurulan ilerleme sistemi yeniliklerini ve Clubs sistemini hayata geçiren güncellemeyi yayımladı.

Oyunun yeni ilerleme sistemi seviye atlama mantığını baştan aşağı değiştiriyor. Yapılan açıklamaya göre oyuncular artık yalnızca casual ya da dereceli maçlarla deneyim kazanabilecekler. Ayrıca kazanılan deneyimi belirleyen ana faktör de artık maçın skoru değil, uzunluğu olacak.

Öte yandan oyundaki 75 olan seviye sınırı da kaldırılıyor. Bundan sonra Rocket League oyuncularının seviyeleri gittiği yere kadar gidebilecek. Halihazırda belli bir seviyesi olan oyuncuların deneyimleri ve seviyeleri de yeni sisteme göre düzenlenecek ve yeni seviyeler verilecek bu oyunculara. Bu anlamda esas esas değişikliğini 40. seviyenin üstündekiler görecek. Bu oyuncuların seviyeleri muhtemelen daha da yukarı çıkacak. 40. seviyenin altındaki oyuncuların ise aşağı yukarı aynı seviyede kalmaları bekleniyor. Bu değişiklikler oynanan maç sayısı ve kazanılan toplam XP’ye göre uygulanacak var olan oyunculara.

Oyuna gelen bir diğer önemli yenilik ise Clubs sistemi. Bildiğimiz klan sistemi gibi çalışan Clubs ile maksimum 20 oyuncu bir araya gelerek kendi takımlarını kurabilecekler. Takım isimleri oyun içinde kullanıcı adlarının önünde yer alacak. Ayrıca aynı takım ismini birden çok takım kullanabilecek.

Daha önce duyurulan ve isteyen oyunculara daha ender kozmetik eşyaların düşmesini sağlayacak olan Rocket Pass özelliğinin de önümüzdeki hafta oyuna eklenmesi planlanıyor.

Football Manager 2019 Kasım Ayında Geliyor!