Rocket League’e Önümüzdeki Ay Sohbet Banları Geliyor Rocket League’e Önümüzdeki Ay Sohbet Banları Geliyor
Rocket League için önümüzdeki ay yayımlanması planlanan Tournaments güncellemesiyle birlikte sohbet kısmından diğer oyunculara saldırgan sözler sarf eden oyuncuları cezalandıracak yeni bir sistem tasarlanıyor. Rocket League’e Önümüzdeki Ay Sohbet Banları Geliyor

Rocket League için önümüzdeki ay yayımlanması planlanan Tournaments güncellemesiyle birlikte sohbet kısmından diğer oyunculara saldırgan sözler sarf eden oyuncuları cezalandıracak yeni bir sistem tasarlanıyor.

Geliştirici Psyonix toxic oyunculara karşı daha sert önlemler almak istiyor gibi. Bu amaçla tasarlanan yeni ‘chat ban’ sistemiyle oyun içinde sohbet kısmından diğerlerine saldırgan tutumda bulunan oyuncular cezalandırılacak. Sohbet cezası alan oyuncular belli bir süre boyunca sohbet kısmına erişemeyecek. Dolayısıyla kimseye bir şey yazamayacak.

Yeni sistem, rapor gelen maçın sohbet kayıtlarını baştan sona tarayacak. Irkçı, homofobik ya da başka herhangi bir şekilde uygunsuz dil kullandığı tespit edilen oyunculara belli sürelerde sohbet cezası verilecek. Bu cezalar 24 saatten başlayıp 1 aya kadar çıkabilecek. Cezalandırılan oyunculara oyun içinde bir bildirim gönderilecek. Ayrıca bu oyunculara tam olarak neden ceza aldıkları da söylenecek. Tabii arkadaşlar arasında yapılan özel maçlarda ve diğer online maçlarda parti sohbeti açık kalacak.

Rocket League’in yeni güncellemesi 3 Nisan’da yayımlanacak.

Rocket League ile WWE Sponsorluk Anlaşması İmzaladı