Kategoriler

Samsung, Galaxy Note 7’leri Değiştirmeye Başladı

Samsung, Galaxy Note 7 pil probleminden dolayı geri çağırılan telefonların yarısını değiştirmek için 500.000 adet telefonu Amerika’ya gönderdi.

Samsung, Galaxy Note 7 pil probleminden dolayı geri çağırılan telefonların yarısını değiştirmek için 500.000 adet telefonu Amerika’ya gönderdi. Bu değişim Amerika’daki yaklaşık 1.000.0000 adetlik talebin yarısını karşılıyor.

Firma, aynı zamanda ürün değişimi yapan kullanıcıların büyük bir bölümünün başka bir markaya yönelmek yerine yine bir Samsung cep telefonu tercih ettiğini bildirdi.

Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy Note 7’de ciddi bir pil sorunu ortaya çıkmış, hatta bazı telefonların patladığına dair haberler bir anda piyasayı sarmıştı. Bir uçak firması tarafından Samsung Note 7’lerin güvenlik gerekçesiyle kabine sokulması bile yasaklanmıştı.

samsung-galaxy-note-7-fragtist-1Ülkemizde yapılan açıklamalarda ise herhangi bir olaya rastlanmadığı bildirilmesine rağmen Samsung Türkiye de iade konusunda aynı açıklıkla davranmıştı.

Program ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/

Bakalım bu büyük sorun, Samsung’un gelecekteki ürün çıkışlarını ve rakibine karşı konumunu nasıl etkileyecek.

 

GÜNCELLEME

 

Biraz önce Samsung Türkiye’den aşağıdaki açıklama elimize ulaştı. Bülteni paylaşıyoruz.

Samsung Electronics, Galaxy Note7 kullanıcılarının mevcut cihazlarını yeni seri ile değiştirebilecekleri Değişim Programı’nı başlatma kararı aldı.

İlk seri Galaxy Note7’lerin pilinde çıkan bir sorun nedeniyle, 2 Eylül tarihinden itibaren Galaxy Note 7’lerin satış ve dağıtımı durdurulmuş ve ardından Değişim Programı başlatılacağının bilgisi kullanıcılar ile paylaşılmıştı.

Samsung kullanıcı güvenliğini göz önünde bulundurarak, çok az sayıda bildirilmiş vaka olmasına rağmen, Değişim Programı’nı başlatma kararı almıştır. Samsung, bu programa ek olarak yeni önlemler duyurdu.

Pil şarj sınırlandırmasıyla ilgili yazılımın güncellemesi: Samsung, 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılım, pil dolum limitini %60’la sınırlandıracak. Samsung, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak, vakâların meydana gelme riskini azaltmayı amaçlıyor. Buna ek olarak bu yazılım ile, kullanıcılar cihazı her kapatıp açtığında kendilerini Değişim Programı’na katılmaya davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacaklar.
Galaxy Note7 IMEI ve/veya seri numarası kontrolü: Galaxy Note7 kullanıcıları, cihazlarının güvenli olup olmadığını önümüzdeki günlerde hazır olacak http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/ adresine IMEI numarasını* girerek kontrol edebilirler.
Yeni seri Galaxy Note7’lerin kutusunda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde, cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah kare yer alacaktır.

Yeni seri Galaxy Note 7’nin pil sorunundan etkilenmediğini göstermek amacıyla eski seriye kıyasla yapılan bir diğer değişiklik ise cihaz bildirim çubuğundaki pil simgesinin ‘yeşil’ renk ile renklendirilmiş olmasıdır.

Yeni Galaxy Note7 Değişim Programı hakkında daha detaylı bilgi için http://www.samsung.com/tr/note7duyuru/ adresini kullanabilirsiniz.

* IMEI numarası Galaxy Note7’nin arkasında yer almaktadır. Ayrıca Note 7’de şu adımlarla da bulunabilir: Ayarlar > Telefonum Hakkında veya Genel Yönetim > Statü > IMEI bilgisi veya Seri numarası

Wargaming – Mark IV Replikası Trafalgar Meydanı’nda Sergilendi

 

 

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon