Kategoriler

Samsung ve Universal Pictures, HDR10+ İçerik İşbirliğini Duyurdu

HDR10+

Samsung ve Universal Pictures, HDR10+ ile yenilenmiş içerikleri piyasaya sunmak için işbirliği yaptığını duyurdu.

Samsung ve global içerik prodüksiyon ve dağıtım şirketi Universal Pictures Home Entertainment (UPHE), HDR10+ ile yenilenmiş içerikleri piyasaya sunmak için işbirliği yaptığını duyurdu. Samsung tarafından geliştirilen HDR10+ teknolojisi yeni nesil video standartlarını belirliyor.

Yeni nesil açık kaynaklı video standardı

Samsung Electronics’in öncülüğünü yaptığı HDR10+ (High Dynamic Range 10+), yeni nesil açık kaynaklı bir video standardı. TV deneyiminizi değiştiren HDR10+, her sahnede inanılmaz parlaklık ve kontrast sunarak açık görüntülerin daha parlak, karanlık yerlerin ise daha koyu olmasını sağlıyor. İzleyiciler için olağanüstü kaliteli HDR görüntüler oluşturan HDR10+, en üst düzey izleme deneyimini sunuyor.

Samsung Electronics ve UPHE bu işbirliği ile yeni çıkan ve mevcut bulunan çok sayıda içeriğe HDR10+ teknolojisini uygulayacak. Tüketiciler böylece birçok farklı ekranda mümkün olan en iyi ev eğlencesi deneyimini yaşayabilecek.

UPHE Dijital Dağıtımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Michael Bonner, şunları söyledi: “HDR10+ gibi etkileyici ve gelişmiş bir teknolojiyi tüketicilere sunmak için Samsung Electronics ile iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği sayesinde tüketiciler Universal’ın fiziksel ve dijital içerikleriyle benzersiz ve muhteşem bir izleme deneyimi yaşayacak.”

“HDR10+ ile tüketicilere çok canlı bir izleme deneyimi sunarak görüntü kalitesinde yeni bir çağ açtık,” diyen Samsung Electronics Görüntü Sistemleri İş Birimi Ar-Ge Ekibinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hyogun Lee, sözlerini şöyle sürdürdü: “Samsung Electronics’in benzersiz teknolojisi ve yeterliğini arkamıza alarak Universal gibi üst düzey şirketlerle ortaklıklarımızı genişletmeyi sürdürecek ve tüketicilere en iyi HDR içerikleri sunacağız.”

Güçlendirme çalışmaları sürüyor

Samsung Electronics, Ağustos 2017’de kurduğu HDR10+ LLC ile yeni nesil HDR teknolojisine öncülük ediyor. Bu kapsamda bugüne kadar çeşitli film stüdyoları ve OTT operatörleri ile işbirliklerine imza atıldı. Samsung; HDR10+ logo ve sertifika programını Kore, Japonya ve ABD’ye ek olarak tüm dünyada da güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor.

HDR10+ sertifika ve logo programı; teknolojinin ayrıntılı teknik özelliklerinin paylaşılması ve testlerden meydana geliyor. Bağımsız bir test laboratuvarından sertifikayı alan cihazlara logo ve kullanım kılavuzu veriliyor. Logo ve teknoloji ücretsiz sağlanıyor. Ek bilgiler için www.hdr10plus.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy Fold’un Test Videosu Yayınlandı
Görüntülenmeler:
5
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Haber