Seagate Yeni Altıncı Nesil 15k HDD’lerini Piyasaya Sürdü Seagate Yeni Altıncı Nesil 15k HDD’lerini Piyasaya Sürdü
Seagate firması dünyanın en hızlı sabit disk serisini piyasaya sundu. Detaylarını haberimizde okuyabilirsiniz. Seagate Yeni Altıncı Nesil 15k HDD’lerini Piyasaya Sürdü

Seagate firması dünyanın en hızlı sabit disk serisini piyasaya sundu. 315 MB/sn hızında düzenli veri transferi imkanı sunan ve 900 GB’a kadar depolama alanına sahip yeni Enterprise Performance 15K HDD ürünü, Seagate’in altıncı nesil yüksek hızlı HDD’si olma özelliğini taşıyor fakat aynı zamanda türünün son örneği olacak gibi gözüküyor.

Seagate yetkilileri yaptıkları açıklamada bundan sonra yeni bir nesil Enterprise Performance 15K HDD çıkarmayacaklarını söyledi. SSD teknolojisindeki gelişmeler ve bizlere sunduğu yüksek performans, düşük güç tüketimi ve daha yoğun depolama imkanı bu açıklamanın en büyük etkenleri olarak görülüyor.

fragtist-seagate-enterprise-15k

Yeni nesil Enterprise Performance 15K HDD’ler 300 GB, 600 GB ve 900 GB depolama alanı seçenekleriyle bizlere sunulacak. 2 ms gecikme süresine sahip olan bu cihaz 315 ile 215 MB/sn veri transfer hızına sahip olacak. Beklenildiği üzere bu cihaz 12 GB/sn hız destekleyen SAS bağlantı noktasına sahip olacak. Bu özellikleri yanı sıra en çok dikkat çeken özelliği ise cihazın 2 milyon saat ortalama kullanım ömrü olması.

fragtist-seagate-enterprise-15k-1

Seagate’in TurboBoost teknolojisi sayesinde sahip olduğu optimum tepki süresi ve Advanced Write Caching özelliğiyle elde ettiği yüksek iş yükü verimliliği bu cihazı çekici kılan diğer özellikleri olarak göze çarpıyor. Ortalama güç kullanımı her ne kadar modelinden modeline değişse de 4.7 W ile 5.8 W arasında değişiklik gösteriyor.

World of Warships Sanal Gerçeklik Videosunda HMS Belfast’a Yelken Açtıİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.