Selfie Uzmanı Lumia 730’a Selfie’li Tanıtım Selfie Uzmanı Lumia 730’a Selfie’li Tanıtım
Microsoft, Selfie (ya da özçekim işte her ne derseniz) için özel olarak tasarlanmış bir ön kameraya sahip olan Nokia Lumia 730’u ufaktan dillendirmeye başladı.... Selfie Uzmanı Lumia 730’a Selfie’li Tanıtım

Microsoft, Selfie (ya da özçekim işte her ne derseniz) için özel olarak tasarlanmış bir ön kameraya sahip olan Nokia Lumia 730’u ufaktan dillendirmeye başladı.

4 Eylül’de tanıtılması beklenen cihaz için Nokia, “#morelumia” hashtag’ini başlattı. Stephen Elop’un “selfie telefonu” olarak nitelendirdiği Nokia Lumia 730, 4.7”lik bir ekrana ve 5MP’lik ön kameraya sahip. Ortaya çıkan resimler, çift SIM kartlı Lumia 730 ile 4G destekli Lumia 735’in de varlığını kanıtlar nitelikte.

Tabi reklamda kullanılan fotoğraf gerçekten Lumia 730 ile mi çekildi bilemeyeceğiz; ancak Windows Phone’un başındaki isimlerden olan Joe Belfiore’un paylaştığı aşağıdaki resmin Lumia 730’un ön kamerasından çıktığından şüpheleniyoruz (daha doğrusu şüpheleniyorlar).

Nokia Lumia 730’un haricinde Microsoft’un, Lumia 830’u da tanıtılacağı bekleniyor. Nokia Lumia 830’da da, PureView kameranın olacağı konuşuluyor. Firmanın Lumia 830’da ön plana çıkardığı özellik de, “ucuz bir üst seviye telefon” olması.

Nokia telefonlar her daim kameralarının kalitesiyle ve gücüyle ön plana çıkmışlardır malum. Görünen o ki, Microsoft da bu konuyu diri tutmanın ve sürdürmenin peşinde. 4 Eylül gelsin de, bakarız. Hatta sonra bir de inceleriz, bal kaymak olur.

 



Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.