Shadow of the Colossus’un Geliştiricisi Yine Bir Remake Yapacak Shadow of the Colossus’un Geliştiricisi Yine Bir Remake Yapacak
Çok beğenilen Shadow of the Colossus remake'inin geliştiricisi Bluepoint Games'in yeni projesi yine bir remake olacak. Shadow of the Colossus’un Geliştiricisi Yine Bir Remake Yapacak

Çok beğenilen Shadow of the Colossus remake’inin geliştiricisi Bluepoint Games’in yeni projesi yine bir remake olacak anlaşılan.

Eurogamer’la yapılan bir röportajda stüdyo başkanı Marco Thrush, kendi oyunlarını tasarlayıp tasarlamayacaklarına dair sorulan bir soruya hayır cevabını veriyor. Thrush, bunun yerine bir başka remake üzerinde çalıştıklarını söylüyor.

Thrush’a göre Shadow of the Colossus geliştirici ekibin kendini sanatsal yönden epey geliştirmesini sağlamış. Öyle ki, artık sanatsal açıdan bir AAA oyunun altından kalkabilecek duruma geldiklerini düşünüyor. Bu yüzden yeni projelerinin çok daha büyük olduğunu söylüyor ve sanatsal yönleriyle grafik motorunu geliştirmek için ekibi büyüteceklerini aktarıyor Thrush.

Stüdyodan teknik yönetmen Peter Dalton da stüdyo olarak devamlı sıfırdan bir oyun tasarlayacak noktaya gelmek için uğraştıklarını söylüyor. Zaten Bluepoint’in resmi sitesinde de şu anda epey açık iş ilanı bulunuyor. Tabii yeni proje hakkında şimdilik hiçbir bilgi paylaşılmış değil ama duyurulacak remake’in oyuncuları heyecanlandıracağına şüphe yok.

Valve Yeni Oyunlar Üzerinde Çalışıyor