Shards of War MOBA Oyununda Yeni Karakter: Zel Shards of War MOBA Oyununda Yeni Karakter: Zel
Bigpoint firması, dünyanın ilk askeri temelli MOBA oyunu olan Shards of War’daki on ikinci oynanabilir karakteri olan Zel’i duyurdu. Askeri ve bilimkurgu temalı bir... Shards of War MOBA Oyununda Yeni Karakter: Zel

Bigpoint firması, dünyanın ilk askeri temelli MOBA oyunu olan Shards of War’daki on ikinci oynanabilir karakteri olan Zel’i duyurdu.

Askeri ve bilimkurgu temalı bir MOBA oyunu olan Shards of War özellikle farklı bir arena oyunu denemek isteyenlerin ilgisini çekiyor. Ücretsiz bir istemci indirerek oynanabilen oyunda karakterler, benzer oyunlardan farklı olarak W, A, S, D tuşları ile idare ediliyor. Beşer kişilik iki takım ortalama 20 dakikalık karşılaşmalarda diğer takıma üstünlük kurmaya çalışıyor.

Oyuna sürekli yenileri eklenen karakterlerin her biri farklı bir alanda uzmanlaşıyor. Diğer MOBA oyunlarından çok farklı olmayan bu sınıflar tank, dövüşçü, suikastçı, nişancı ve destek olarak listelenebilir. Shards of War’da her takımın hedefi üç farklı koridoru ele geçirip, kendi üssünü savunarak düşman üssünü yok etmek. Her takıma görevlerinde yardımcı olmak için kendi üssünden çıkan droidler veriliyor. Bilgisayar tarafından yönetilen bu droidlerin dışında, her iki takım da haritanın merkez bölgesinde bulunan tarafsız droidleri ele geçirebiliyor.

Takımlar düşman droidleri yok ederek, savunma kulelerini yıkarak, görevleri tamamlayarak ve düşman oyuncuları öldürerek deneyim puanı kazanıyor. Oyuncular kazandıkları puanlarla hem becerilerini artıran nesneleri alabiliyor, hem de hesap seviyeleri yükseldikçe karakterlerini geliştiriyor ve kendileri nesne üretebiliyorler.

Shards of War oyununa eklenen son karakter olan Zel’in göze çarpan ilk özelliği taşıdığı devasa silah. Bu Korkunç Mitralyöz’ü elektromanyetizma ile aşırı yükleyerek, Enerji Mızrağı becerisiyle çok ağır hasar verip yoluna çıkan her şeyi yok eden muhteşem uzun menzilli bir dalga atabiliyor. Örtü becerisi sayesinde de geçici bir süre ortadan kaybolabiliyor. Becerileri sayesinde düşmanlarından uzak kalarak, onlara en beklenmedik anda saldırmak mümkün oluyor.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.