Sıradaki Gelsin! – Nisan Ayında Neler Oynayacağız? Sıradaki Gelsin! – Nisan Ayında Neler Oynayacağız?
“Alo! Alo! Beni duyan kimse var mı? İsmim Mustafa Burak Yazar, 1 Mart 2013 tarihinden bu yana inanılmaz bir saldırı altındayız. Neredeyse tüm oyuncular... Sıradaki Gelsin! – Nisan Ayında Neler Oynayacağız?

“Alo! Alo! Beni duyan kimse var mı? İsmim Mustafa Burak Yazar, 1 Mart 2013 tarihinden bu yana inanılmaz bir saldırı altındayız. Neredeyse tüm oyuncular ortadan kayboldu ve kaybolanların neredeyse tamamı bilgisayar masalarının başında uyumuş halde bulunuyor. Bize yardım edin, lütfen.” 

Evet biraz abartmış olabilirim ama Mart ayındaki oyun fırtınasının sonuçları da buna yakın oldu. Hem senelerdir beklediğimiz çıkış oyunları, hem de yeni oyunlar sanki sözleşmiş gibi Mart ayında piyasaya çıktı ve bizde de ne uyku düzeni kaldı, ne de sürekli alışveriş yaptığımız markette kahve. Bu kadar yoğun bir dönemden sonra biraz olsun soluklanabileceğimiz Nisan ayı ise kapıda. Soluklanmak iyi bir haber olsa da, Nisan’ı da küçümsememek gerekiyor. Zira onun elinde de epey sağlam oyunlar var.

Defiance (PC, Playstation 3, Xbox360) – 2 Nisan 2013

Devasa Online türünün en yeni oyunlarından olan Defiance bizim topraklarda çok fazla duyulmadı aslında. Aynı isimli televizyon programına bağlı bir senaryoya sahip olan oyun, neredeyse her oyun gibi “piyasadaki alışılmış şeyleri değiştirme” amacıyla geliyor bizlerin karşısına.

Yine bir devasa online oyunu olan Rift ile bize kendisini tanıtan Trion Worlds yapımı oyun ne kadar başarılı olacak bilinmez, ama oyun hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak isterseniz sizi aşağıdaki videoya alalım.

Bu arada, yapımcıların oyunu tam olarak “Açık dünya devasa online shooter” olarak tanımladığını da söyleyelim.

Injustice: Gods Among Us (Playstation 3, Xbox360, WiiU) – 16 Nisan 2013

2011 yılında çıkarttığı yeni Mortal Kombat oyunuyla seriyi neredeyse baştan tanımlayan NetherRealm firmasının yeni oyunu Injustice’e çok az kaldı!

Neredeyse tüm DC Comics kahramanlarının bir araya geldiği bu dövüş oyununda yine Mortal Kombat’da çok sevdiğimiz oyun dinamikleriyle karşılaşacağız. Harika görünen Injustice Batman’den Harley Quinn’e, Superman’den Flash’a kadar tanıdık yüzleri bir araya getirerek bu zamana kadar hep sohbetlerde kalan “ikisi dövüşse ne olur?” sorusunu da cevaplayacak gibi.