Kategoriler

Skype Translator Ön Sürümü, İngilizce ve İspanyolca ile Yola Çıkıyor

Skype’ın gerçek zamanlı sesli çeviri hizmeti Skype Translator’ı ilk olarak şu haberimizde göstermiş, pek bir beğenmiştik. İlk olarak İngilizce ve İspanyolca ile yola çıkacağı belirtilen servisin ön sürümünü Microsoft, yayınladığı bir diğer videoda yeniden göstermiş.

İlgili videoda, Mexico City’deki Peterson ve Tacoma’daki Stafford İlkokullarında iki ilkokul öğrencisi birbiriyle konuşuyor; İngilizce ve İspanyolca dillerinde. Videonun ilerleyen süreçlerinde öğrencilerin, Skype Translator‘a verdiği sevimli tepkiler görmeye değer. Elbette servisin ne kadar güzel çalıştığı da –ehm, eğer bir kandırmaca yoksa– gözler önüne bir kez daha serilmiş.

Microsoft ve Skype takımı, yaptığıkları açıklamada bu sürecin “makinelerin öğrenmesiyle” şekilleneceğini söylemişler. Yani servis, kullanıldıkça daha başarılı bir hâl alacak belirtilene göre. Bunun yanı sıra amaçlanan, Skype Translator’ın olabildiğince dil desteğine kavuşması…

İlgili videoyu aşağıdan izleyebilir, kayıt için şu adresi ziyaret edebilirsiniz. Ancak bilgisayarınızın Windows 8.1’e sahip olması gerektiğini unutmayın.

 

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber