Kategoriler

Snapdragon 835: Uzun Süreli Pil ve Daha İyi VR

Yeni telefon alacaklara müjde Qualcomm’dan geldi. Şirket yeni Snapdragon 835 işlemcilerin daha uzun pil süresi ve VR destekli olacağını söyledi.

Yeni telefon alacaklara müjde Qualcomm’dan geldi. Şirket yeni Snapdragon 835 işlemcilerin daha uzun pil süresi ve VR destekli olacağını söyledi.

Google Pixel, ASUS ZenFone 3 Deluxe, OnePlus 3T ve Xiaomi Mi Mix gibi piyasanın tutulan cihazlarında bulunan Snapdragon 821’in üst modeli, oldukça iyi özellikler barındırıyor.

Önceki işlemci jenerasyonundan yüzde 40 daha az güç tüketecek 835, kapladığı alanı yüzde 30 küçültürken, performansını da yüzde 27 artırıyor. Quick Charge 4 ile oldukça kısa süreli şarj olanağı sağlayan cihaz beş dakikalık şarj ile beş saate kadar kullanım sağlayabiliyor. VR kısmında ise 835, Qualcom’un Kryo 280 işlemcisi, Adreno 540 grafik işlemcisi ve Hexagon DSP ile beraber kullanıldığında 3D grafikleri yüzde 25 hızlı ve 820’ye göre 60 kat daha fazla renkli sağlayabiliyor.

Şirket, daha hızlı işlemcilerin VR tecrübelerindeki hareket izini yok edeceğini söylüyor. 835’in VR alanında duruma bağlı sesi daha başarılı vermesi bekleniyor. Bütün bunların yanında işlemcinin 4K video sabitleme ve fotoğraflar için otomatik odaklamanın yanı sıra keskin, sessiz ve dinamik görüntüler için optimize edildiği gelen bilgiler arasında.

İşlemci Snapdragon X16 LTE modem ile yeni jenerasyon 4G LTE cihazlarında 10 kata kadar daha hızlı indirmelere destek verecek. Yer kazancı sayesinde pil konusunda üreticilere rahatlık sağlayacak işlemciyi hangi telefonların kullanacağı ise henüz kesinleşmedi.

ASUS Z270 Serisi Anakartlarını Tanıttı

Görüntülenmeler:
5
İlgili Kategoriler
Donanım · Haber · Mobil · Telefon