Son Korsan Steam İçin Yelken Açtı Son Korsan Steam İçin Yelken Açtı
Consala Games'in tamamen Türkiye'de geliştirilen korsanlık temalı MMO oyunu Son Korsan, 8. yılında 3D olarak PC'lere gelmek için Steam Greenlight'ta oyunseverlerin desteğini bekliyor. Son Korsan Steam İçin Yelken Açtı

Consala Games’in tamamen Türkiye’de geliştirilen korsanlık temalı MMO oyunu Son Korsan, 8. yılında 3D olarak PC’lere gelmek için Steam Greenlight’ta oyunseverlerin desteğini bekliyor.

İlk olarak 2009 yılında 2D olarak oyunseverlerin karşısına çıkan oyun geride bıraktığımız 8 yıl içinde 2,5 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ulaşmaya başardı. 8. yılında 3 boyutlu olarak tasarlanan oyun şimdi Steam Greenlight’ta Türk oyuncuların desteğini bekliyor.

Yenilenen grafiklere sahip olan Son Korsan, Osmanlı tarihinden esinlenilmiş gemi adları, mekânlar ve oyun içi etkinliklerle Türk oyunseverlere seslenen pek çok öge barındırıyor. Yenilenmiş görselleriyle Sultanahmet Camii, Galata Kulesi, Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı gibi kültürümüze ait yerleri oyuna ekleyen Consala, oyunculara gerçekçi bir savaş ve korsanlık deneyimi sunmayı hedefliyor. Ayrıca Osmanlı gemilerinden esinlenerek tasarlanan Kadırga Modu, oyunculara İstanbul’un Fethi’ni bir kere daha yaşatan Fetih simülasyon etkinliği, oyuncuların zevkle oynadığı PvP modu gibi çeşitli etkinlikler de Son Korsan oyuncularına eğlence dolu saatler vadediyor.

Son Korsan’ın henüz Kapalı Beta’da olan üç boyutlu versiyonu, yakın zamanda açık betaya geçerek daha fazla oyuncudan geri bildirim almayı amaçlıyor. Bu esnada Steam Greenlight ile daha fazla oyuncuya ulaşmayı hedefleyen Son Korsan’a Steam Greenlight sürecinde destek olmak için bu adresi ziyaret edin.

Son Korsan İstanbul’u Fethetmeye GeliyorCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.