Sony, 2019’da PlayStation 5’i Çıkarabilir! Sony, 2019’da PlayStation 5’i Çıkarabilir!
Bir analistin görüşüne göre Sony, PlayStation 5'i 2019 yılında piyasaya sürebilir. Ayrıntılar haberimizde. Sony, 2019’da PlayStation 5’i Çıkarabilir!

Bir analistin görüşüne göre Sony, PlayStation 5’i 2019 yılında piyasaya sürebilir.

GamingBolt’un aktardığına göre, Wedbush Securities’ten Michael Pachter isimli bir analist yeni konsolun 2019’da geleceğini düşünüyor. Ancak Pachter, PS5’in tıpkı PS4 Pro gibi yepyeni bir konsol olarak değil de, “yarım bir adım” olarak çıkacağını söylüyor.

Pachter, “PS4 Pro teknik açıdan PS4’ten daha iyi bir konsol. Ben bunun ileri doğru atılmış ‘yarım bir adım’ olduğunu düşünüyorum. Ancak PS5 de böyle olacak.” diyor ve ekliyor: “Benim beklentim yeni konsolun 2019 ya da 2020’de piyasaya sürülmesi ancak muhtemelen 2019 olacaktır. Sony muhtemelen 4K TV pazarının daha da büyümesini bekliyor. Şimdiden planları hazırdır ve ne yapmaları gerektiğini biliyorlardır bence.”

PS4 Pro geçtiğimiz yılın sonunda çıkmıştı ve PS4’ün teknik kapasitesini artırmıştı. Ancak o zamandan bu yana Sony’den yeni bir konsol ile ilgili herhangi bir haber çıkmadı. Microsoft ise önceden Project Scorpio adıyla bildiğimiz Xbox One X’i Kasım ayında piyasaya sürecek. Pachter’in düşünceleri ne kadar doğru çıkacak, bunu zaman gösterecek.

PlayStation 4 – 4.72 Güncellemesinin Detayları