Sony Dünyanın En Hızlı SD Kartını Piyasaya Sürüyor Sony Dünyanın En Hızlı SD Kartını Piyasaya Sürüyor
Sony, yeni SF-G Serisi ile SD kart yelpazesinin hızını ve verimliliğini artırıyor. Sony Dünyanın En Hızlı SD Kartını Piyasaya Sürüyor

Sony, yeni SF-G Serisi ile SD kart yelpazesinin hızını ve verimliliğini artırıyor.

Performans ihtiyaçları ve dosya boyutları büyümeye devam ederken, SF-G Serisi SD kartlar, profesyonel fotoğrafçılar, DSLR ve aynasız fotoğraf makinesi kullanıcıları için optimize edilen özellikler sunuyor.

Sony’nin eşsiz cihaz yazılımı sayesinde 299 MB/s’ye varan yazma hızına sahip SF-G Serisindeki ürünler. Aynı zamanda dünyanın en hızlı SD kartları olacaklar. Yüksek yazma hızı ve dijital görüntüleme cihazların maksimum performans göstermesini sağlıyor. Öte yandan UHS-II destekleyen fotoğraf makineleri ile yüksek çözünürlüklü görüntülerin daha uzun süreli kesintisiz çekimine imkan tanıyor. Aynı zamanda, kullanıcıların kritik bir anı kaçırmaması için arabellek temizleme süresinin kısaltılmasına da yardımcı oluyor.

SD Kartlar, Sony’nin algoritmasını kullanarak veri yazma hızlarının düşmesini önlüyor. Bu da fotoğraf makinesinin art arda yüksek hızlı çekim yapma yeteneğine katkıda bulunuyor.

Aynı zamanda SD kartlar, 300MB/s’ye kadar okuma hızına da sahip. Kartlar, bir bellek kartı okuyucusuyla eşleştirildiğinde, yüksek boyuttaki verileri ve dosyaları bilgisayara çok hızlı şekilde aktarıyor. Bu da, profesyonellerin daha etkin veri akışıyla çalışmasına katkıda bulunuyor.

Sony Güney Doğu Asya Kayıt Ortamları ve Enerji Bölümü Yardımcı Direktörü Takayuki Takemura, yeni SD kartlarla ilgili şunları söyledi: “32GB, 64GB ve 128GB kapasitelere sahip olan SF-G Serisi, yüksek performans, yüksek hız ve güvenilir çekimi sağlamak için seçenekler de sunuyor. DSLR ve aynasız fotoğraf makineleriyle daha yüksek çözünürlüklü fotoğrafların kesintisiz çekimi ve 4K videonun kullanımı arttıkça daha büyük, daha hızlı ve daha güvenilir kartlara olan ihtiyaç kendini daha çok gösteriyor. Uzun süredir profesyonel ortamların ön safında yer alan bir lider olan Sony, artan bu talepleri, sektör lideri performans sağlayan SF-G Serisi ile karşılıyor.”

Sony’nin SD kartları, değerli içeriklerin güvenliğini sağlamak üzere, su geçirmez ve antistatik özelliklere sahip. Ayrıca, Sony’nin ücretsiz indirilebilen dosya kurtarma yazılımları da, RAW dosyaları ve 4K XAVC-S video dosyaları gibi yanlışlıkla hasar gören veya silinen fotoğraf ve videoların kurtarılmasını sağlıyor.

UHS-II’yi destekleyen yüksek hızlı SD bellek kartı okuyucu da piyasaya sürülecek. SF-G serisi ile kullanılmak üzere piyasaya sürülen MRW-S1 ile veriler USB 3.1 Gen 1 ara yüzü üzerinden kişisel bir bilgisayara hızlı ve kolay şekilde aktarılabiliyor.

SF-G Serisi SD kartlar ve MRW-S1, Nisan 2017’den itibaren temin edilebilecek.

SF-G serisi de dâhil olmak üzere, Sony’nin SD kart ürünleri hakkında daha fazla bilgi için buraya göz atabilirsiniz.

-Basın bülteni.
Sony, 4K HDR TV Yelpazesini Yeni X Serisi ve A Serisi ile Genişletiyor