Sony Yeni Nesil Bir Donanım Üzerinde Çalıştığını Doğruladı! Sony Yeni Nesil Bir Donanım Üzerinde Çalıştığını Doğruladı!
Sony başkanı Kenichiro Yoshida'nın son açıklamaları oyuncuları heyecanlandırdı. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Sony Yeni Nesil Bir Donanım Üzerinde Çalıştığını Doğruladı!

Sony başkanı Kenichiro Yoshida’nın son açıklamaları oyuncuları heyecanlandırdı.

Yoshida, Financial Times’a verdiği röportajda firmanın yeni nesil bir donanım üzerinde çalıştığını doğruladı. Yoshida, “Şu anda söyleyebileceğim tek şey yeni nesil bir donanıma sahip olmamız gerektiği,” dedi. Tabii resmi olarak PlayStation 5’ten söz ediyor diyemeyiz ancak ‘yeni nesil donanım’ lafından anlayabileceğimiz öyle çok fazla şey de yok.

Elbette Sony PlayStation konsollarının ortalama yaşam sürelerini göz önüne alırsak bu türden açıklamalar artık pek sürpriz olmaz. PlayStation konsolları aşağı yukarı 6 senelik ömre sahip. İlk PlayStation ile PlayStation 2 arasındaki zaman 6 yıldı örneğin. Bundan tam 6 yıl sonra da PlayStation 3 piyasaya sürülmüştü. PlayStation 3’ten 7 yıl sonra da PlayStation 4’e sahip olduk ve bunun da üzerinden 5 yıl geçmiş durumda. Bu açıdan bakılınca artık Sony’den yeni nesil bir konsol beklemenin zamanı geliyor diyebiliriz.

Bu Yıl Bir PlayStation Experience Etkinliği Düzenlenmeyecek