Kategoriler

Squib ile Kendi Kartlarınızı Tasarlayın!

Kart oyunlarını seviyor ve kendi kart oyununuzu yapmayı planlıyorsanız Ruby ve Squib tam size göre bir seçim olacak.

Eğer kart oyunlarına ilgiliyseniz biliyorsunuzdur: Cards Against Humanity, büyük başarı yakalayan bir kart oyunu oldu. Peki buradan gazı alıp, aklınızdaki kart oyunu fikrini gerçeğe dökmek ister misiniz? Cevabınız “Evet” ise, bu haberimize kulak verin deriz.

Eğer böyle bir oyun geliştirmek istiyorsanız Ruby (kodlama) ve Squib ile kendi kart oyununuzu yapmanız mümkün. DSL (Domain Specific Languge) GitHub üzerinde yer alan Ruby kullanarak istediğiniz kartları yazabilir (yani tasarlayabilir) ve çıktılarını alabilirsiniz. Squib’in de WebKit, Gecko ve Inkscape gibi Cairo Graphics Rendering Engine implantasyonu kullandığını belirtelim.

Squib’e hemen şimdi şuradan ulaşabilirsiniz. Ruby öğrenmek isteyenler de şu linki ziyaret edebilirler. Web tarayıcısı üzerinden uygulamalı temel eğitim konusuna eğilmek isteyenleri de bu bağlantıya alalım. “Bunlar bana karışık geldi ama. ):” diyen meraklılar için de “Ruby Monk“var. Bu, Ruby ile kodlamayı öyküler üzerinden öğreten bir site.

Kart hazırlamak için Squib geliştiricileri tarafından yazılmış bir kod örneğini de aşağıdaki görselde görebilirsiniz arkadaşlar. Haydi bileklere kuvvet!

Squib_Code

 

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri