Star Trek Online’ın 13. Sezonu PC’lerdeki Yerini Aldı Star Trek Online’ın 13. Sezonu PC’lerdeki Yerini Aldı
Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, Star Trek Online: 13. Sezonu Escalation'ın PC'lere geldiğini duyurdu. Star Trek Online’ın 13. Sezonu PC’lerdeki Yerini Aldı

Perfect World Entertainment Inc. ve Cryptic Studios, Star Trek Online: 13. Sezonu Escalation‘ın PC’lere geldiğini duyurdu. En yeni sezon, Star Trek serisi temelinde kurgulanan oynaması %100 ücretsiz MMORPG’ye bölümlerden oluşan yepyeni bir içerik ve oynanış özellikleri katıyor. Tzenkethi Savaşı olay örgüsünün sürdüğü yeni ve özel bir bölüm, eşleştirme sisteminde yapılan iyileştirmeler ve oyuncuların çekişmeli PvE senaryolarında takımlar kurmasına olanak sağlayan yeni Savaş Oyunları sistemi bunlardan bazıları. Escalation, Xbox One ve PlayStation 4 platformlarında daha sonraki bir tarihte yayınlanacak.

Star Trek Online, 13. Sezon – Escalation’ın yayınlanmasının şerefine kaptanlara Atlas Okyanusu’nda altı günlük bir Star Trek seyri kazanma fırsatının yanı sıra PC sürümünün C-Store’unda şu anda mevcut olan tüm yıldız gemilerini sunuyor. Talihli, ev sahipliğini George Takei ve diğer Star Trek oyuncularının yapacağı altı günlük bir yolculukta, Star Trek: The Cruise II‘de iki kişilik, okyanus manzaralı bir kamaranın sahibi olacak. 

13. Sezon – Escalation‘ın gelişiyle birlikte, Tzenkethilere karşı yürütülen savaş olanca şiddetiyle sürüyor. Görev, kaptanların Kaptan Kuumaarke’ye ve Lukarilere eski gezegenleri New Kentar’a olan yolculukta eşlik etmeleriyle başlıyor. Geçmişi araştırmaları, Kentarileri kendileri için yaptıkları her şeyi yok etmekle tehdit eden Tzenkethiler tarafından kesiliyor. Tüm bu olaylar, güncellemeyle birlikte erişime sunulan “Mirrors and Smoke” adlı yeni özel bölümde vuku buluyor.

13. Sezon – Escalation‘da sahneye aynı zamanda Savaş Oyunları çıkıyor. Bu yeni sistem, Star Trek Online kaptanlarına çekişmeli PvE senaryolarında beş oyuncudan oluşan iki takım halinde birbirlerine yeni yöntemlerle meydan okuma fırsatını sunuyor. Oyuncular, bulmacaları çözmek ve sınıflara özgü gemiler, kaptan teçhizatı gibi değerli ödüller kazanıp galakside yarışarak ilerlemek için güçlerini birleştiriyor.

Bu yeni kuyruk türünü optimize etmek amacıyla, benzer becerilere sahip oyuncuları birbiriyle eşleştirmek için yeni bir Oyuncu Potansiyeli Sistemi de getirildi. Aynı zamanda, kara ve uzay savaşlarında tam bir yeniden dengelemeye gidilerek kaptanlar becerilerini veya gemilerini donatırken hangi seçimi yaparlarsa yapsınlar, bunun yanlış bir seçim olmaması sağlandı.

Savaş Oyunları için kuyruğa girmek, Kaptanlara Competitive Marks ve Assessed Stratagems kazandıracak. Bu eşyalara karşılık Şöhret XP’si, sınıflara özgü yıldız gemileri ve yüksek kaliteli kaptan teçhizatı alınabilir.

Star Trek Online: 12. Sezon – Reckoning YayımlandıCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.