Hasbro, Eski Star Wars Figürlerini Sandıktan Çıkarıyor Hasbro, Eski Star Wars Figürlerini Sandıktan Çıkarıyor
(Haber Bülteni) Lucasfilm Ltd., bu sene 50. Yılını kutluyor ve bu da daha fazla Star Wars oyuncağı anlamına geliyor. Buna 1977’deki Kenner oyuncaklarından esinlenilerek... Hasbro, Eski Star Wars Figürlerini Sandıktan Çıkarıyor

(Haber Bülteni)

Lucasfilm Ltd., bu sene 50. Yılını kutluyor ve bu da daha fazla Star Wars oyuncağı anlamına geliyor. Buna 1977’deki Kenner oyuncaklarından esinlenilerek yenilenen Star Wars: The Black Series figürleri de dahil.

Lucasfilm 50. Yıl Dönümüne özel olarak gün yüzüne çıkarılan Star Wars: The Black Series’in ilk üç karakteri; Obi-Wan Kenobi, Greedo ve bir Jawa olacak. Ancak bu yeni Black serisi, orjinal Kenner figürlerinin birebir kopyası olmayacak. Daha büyük boyutlarda ve daha ince detaylara sahip olan yeni figürlerin, kumaş vb. malzemeden yapılan pelerin gibi parçaları eski versiyonuna uygun kalacak. Yine aynı şekilde figürlerin ambalajları da orjinal Kenner tasarımına saygı mahiyetinde aynı kalacak.

Hasbro’nun bildirdiğine göre, 50. Yıl Dönümü serisi, bu üç karakterle sınırlı kalmayacak. Bu üç figürün her biri 19.99 $ olarak fiyatlandırılmış ve Amazon.com üzerinden satın alınabilir.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.