Steam Yeni Güncellemesiyle Orijinal Ekran Görüntüsü Kullanımını Zorunlu Kılıyor Steam Yeni Güncellemesiyle Orijinal Ekran Görüntüsü Kullanımını Zorunlu Kılıyor
Steam Mağaza'sındaki ekran görüntülerine yeni düzenlemeler yapacak Valve, kişilerin oyunlar konusunda yanlış yönlendirilmemesini hedefliyor. Steam Yeni Güncellemesiyle Orijinal Ekran Görüntüsü Kullanımını Zorunlu Kılıyor

Valve, Steam için “Discovery Update 2.0” isimli yeni bir güncelleme hazırlıyor. Güncellemenin yayınlanmasına daha bir kaç hafta olmasına rağmen, yeni gelen özelliklerin bir kısmı biliniyor ve biri özellikle göze çarpıyor. Steam Mağaza’sında yer alan oyun ekran görüntülerine dair yeni düzenlemeler getirmeyi planlayan Valve, kişilerin oyunlar konusunda yanlış yönlendirilmemesini sağlamak amacıyla bu değişiklikleri planladıklarını açıkladı.

Yeni gelen güncellemeyle beraber, oyun geliştiricileri mağaza sayfalarında sadece oyun içi görüntülerin ekran görüntüsünü yayınlayabilecek. Şu an oyun geliştiricileri render öncesi karakterlerive sahneleri, konsept çizimleri ve bunun gibi görüntüleri mağaza sayfalarında yayınlayabiliyorlar.

fragtist-steam-update-ss-1

Valve kendi ürünlerinde bu değişikliği uygulamaya başladı bile. Örneğin yeni güncellenen DOTA 2 mağaza sayfasından konsept çizimler kaldırılmış durumda. Hatta aşağıdaki resimde normalde bulunup şu an kaldırılmış bazı görselleri görebilirsiniz.

fragtist-steam-update-ss

Valve’ın ekran görüntüleri konusundaki bu yeni politikasının açıklaması ise şu şekilde:
“Mağaza Sayfa’nızın ekran görüntüleri sekmesine yüklemeyi seçtiğiniz görsellerin oyununuzdan alınmış ekran görüntüleri olmasını rica ediyoruz. Bu, konsept çizim, render öncesi sinematik görüntüleri, kazanılan ödüllerin görüntüleri gibi görüntülerin kullanımından kaçınmanız gerektiği anlamına geliyor. Lütfen tüketicilere oyununuzun gerçekte nasıl olduğunu ve oynanıldığını gösterin.”

Far Cry 3 Blood Dragon, Uplay’de Ücretsiz Oluyorİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.