Steam’in Son Güncellemesi Steam Spy’ı Vurdu Steam’in Son Güncellemesi Steam Spy’ı Vurdu
Steam için en yaygın kullanılan analiz aracı Steam Spy, Valve'ın yayımladığı son güncelleme nedeniyle biraz zor duruma düştü. Steam’in Son Güncellemesi Steam Spy’ı Vurdu

Steam için en yaygın kullanılan analiz aracı Steam Spy, Valve’ın yayımladığı son güncelleme nedeniyle biraz zor duruma düştü.

Valve’ın Steam platformu için yayımladığı son güncelleme bütün kullanıcıların profillerini varsayılan olarak gizli moduna alıyor. Bu da Steam Spy’ın veri toplamasına ciddi anlamda mani oluyor çünkü site yalnızca açık profillerden bilgi alabiliyor.

Sitenin sahibi Sergey Galyonkin Twitter üzerinden durumu açıkladı.

Steam’in son güncellemeyle ilgili yaptığı açıklamadaysa, “İlaveten, oyun detayları için yaptığınız seçimden bağımsız olarak, toplam oyun sürenizi özel bilgi olarak tutabileceksiniz,” deniliyor. Açıklamanın son kısmı ise şöyle: “Pek çok Steam özelliği gibi bu gizlilik seçenekleri de doğrudan kullanıcı geri bildirimleri sonucu eklendi.”

Steam Spy bugüne kadar geliştiriciler ve oyun medyası tarafından sıklıkla kullanılan bir siteydi. Steam’de hangi oyunun popüler olduğu, ne kadar oynandığı ve kimler tarafından oynandığı gibi bilgilere çok rahat bir şekilde erişim sağlıyordu. Bu durum ilerleyen günlerde değişecek mi bekleyip göreceğiz.

Ve Beklendiği Üzere Steam KDV İle Tanıştı!