Switch’in Çevrimiçi Servisi Aylık Ücretsiz Oyun Verecek Switch’in Çevrimiçi Servisi Aylık Ücretsiz Oyun Verecek
Nintendo Switch'in çevrimiçi servisi aylık ücretsiz oyun verecek. Ancak oyuncular pek de memnun kalmayabilir. Detaylar haberimizde. Switch’in Çevrimiçi Servisi Aylık Ücretsiz Oyun Verecek

Geçtiğimiz günlerde Nintendo‘nun yeni konsolu Switch, detaylı şekilde tanıtıldı. 3 Mart 2017 tarihinde çıkacak yeni konsolun, Sony ve Microsoft gibi ücretli çevrimiçi servise sahip olacağı duyurulmuştu.

Peki bu servis, PSN ve Xbox Live gibi ücretsiz oyun da sağlayacak mıydı? Yoksa sadece oyunları çevrimiçi oynamamıza mı yarayacaktı? Switch’in servisi, aylık ücretsiz oyun verecek. Ancak PSN ve Xbox Live gibi değil.

switch

Yukarıda ki görselde de görebileceğiniz üzere ücretsiz oyunlar, sizin kütüphanenizde bir ay boyunca kalacak. Bir ayın sonrasında kütüphanenizden silenecek. Oyunu sürekli oynamak için yapmamız gereken tek şey oyunu satın almak.

Polygon sitesinin yazarlarından Chris Kohler de kendi resmi Twitter hesabından bu durumu onayladı.

Nintendo’nun rakipleri daha iyi bir servis sağlarken, oyuncular neden Switch’i seçecek? Oyuncuların servisi kullanmaları için az bir zaman var. Servisin resmi olarak çıkışı ise 2017 yılının sonbahar aylarında olacak. Umarız Nintendo, kendi servisini çıkıştan önce geliştirir. Yoksa rakiplerinden bir adım geride başlayacak.

WARNER BROS. Şubat 2017 Filmleri