System Shock Remake Sürümü Muhtemelen 2020’de Çıkacak System Shock Remake Sürümü Muhtemelen 2020’de Çıkacak
Geliştirilme aşamasına ara verilen System Shock remake'inden yeni haberler geldi. Ayrıntılar haberimizde. System Shock Remake Sürümü Muhtemelen 2020’de Çıkacak

Geliştirilme aşamasına ara verilen System Shock remake’inden yeni haberler geldi.

1994 yılında çıkan kült oyunu yenileyerek bizlere sunmaya çalışan Nightdive Studios’tan oyuna dair yeni açıklamalar geldi. PC Gamer’ın haberine göre, stüdyo CEO’su Stephen Kick ve iş geliştirme direktörü Larry Kuperman oyunun başlangıçtaki hedeflerinden fazlasıyla saptığı için şimdilik durdurulduğunu söyledi.

Yapılan açıklamaya göre geliştirilme aşamasında “oyuna şunu da koysak nasıl olur?” ve “böyle bir özellik de süper olmaz mı?” diye diye işler epey karışmış. Baştaki hedef “1994’teki oyunun değiştirilmeden modernize edilmesi” olunca da hedeften epey sapılmış. Kuperman’ın söylediğine göre ekipteki herkes oyunda bir iz bırakmaya çalışmış gibi. Ekibin böylesine tutkulu olması son derece güzel bir şey ancak uzun vadede zararlı bir duruma dönüşmüş bu. Zaten ekipte bu nedenle bazı değişiklikler de yapılmış ancak bu konuda ayrıntı verilmiyor.

Unreal Engine ile geliştirilen oyunun ayrıca en erken 2020 yılında çıkabileceğini söyledi geliştiriciler. Tabii bütün projeye baştan başlayınca bu durum normal.

Zone of the Enders 2’nin Remaster Sürümü Ertelendi