League of Legends TBF 2014’e 1 Kala! League of Legends TBF 2014’e 1 Kala!
TBF 2014’e 1 kala sizler için olanı biteni şöylece bir derledik. Türkiye Büyük Finali’ni geçen yıl 30 Temmuz’da yine şurada özetlemiştim . Geçen yıl... League of Legends TBF 2014’e 1 Kala!

TBF 2014’e 1 kala sizler için olanı biteni şöylece bir derledik.

Türkiye Büyük Finali’ni geçen yıl 30 Temmuz’da yine şurada özetlemiştim . Geçen yıl Team Turquality’yi 3-0 gibi net bir skorla geçip TBF 2013’ün şampiyonu olan Dark Passage, League of Legends TBF 2014’ün finalinde tekrar Team Turquality ile karşılaşıyor. Geçen yılın da rövanşı olacak olan maçta ibre hangi tarafı gösterecek şöyle bir analiz edelim. Yarı final maçlarına baktığımızda DP’nin 2-1 ile geçtiği BPI ekibine karşı yaptığım analizde haklı çıkmıştım. Lakin Wild Fire – Team Turquality karşılaşmasında ise yanıldım. TT oynadıkları oyun ile  beni yanılttı. Bot Lane Gragas ile rakibe de bize de heyecanlı dakikalar yaşattı Zergsting.

Wild Fire gibi daha önceden sezon içerisinde DP ile final oynamış bir takıma karşı güzel oyun ve değişik hamlelerle oyunu kendi tarafına alıp rakibe nefes dahi aldırmayan TT için finalde ilk maç çok önemli. 5 maç üzerinden oynanacak karşılaşmada 3 maçı alan tarafın kupayı kaldıracağını belirtmekte fayda var. Bu noktada ilk maçı eğer TT alırsa , devamı da gelebilir. Bu nasıl bir şekilde ifade edilebilir derseniz eğer Judas Priest – Painkiller’ı canlı canlı dinlemek gibi bir heyecan fırtınası yaratacağından şüphesiz eminim. Ola ki 2 maçı DP aldı ve iş son maça kaldı, TT yine bu nokta da güçlü bir oyunla geri dönebilir. TT’nin varını yoğunu ortaya koyacağı ve koskoca bir sezonun finalinde tüm taktikleri sergileyeceği beynimizin kulaklarımızdan akacağı bir final izleriz. Peki alan nasıl olacak? 9 Temmuz gecesi basın davetlisi olarak alanı gezme şansımız oldu. Tek kelime ile League of Legends için özellikle yurtdışında bugüne kadar şov adına ne izlediyseniz işte o şovun ta kendisi bu kez  burnunuzun dibinde olacak. Benden söylemesi!