Kategoriler

TCL, Yeni Tabletlerini CES 2021’de tanıttı

TCL

(Haber Bülteni)

TCL, CES 2021’de iki yeni tableti TCL NXTPAPER ve TCL TAB 10s’yi tanıttı.

Geçtiğimiz aylarda Berlin’de gerçekleşen IFA 2020’de duyurulan NXTPAPER teknolojisi, doğal ışığı yeniden yönlendirmek için TCL’ in inovatif teknolojilerini kullanıyor. Bu sayede canlı görüntüleri herhangi bir renk eksiği, mavi ışık ya da titreme olmadan sunabiliyor. TCL NXTPAPER ekran teknolojisi, diğer çoğu e-mürekkep tabletlere kıyasla % 25 daha yüksek kontrast sunuyor. Standart LCD ekranlara göre enerjiyi % 65 daha verimli kullanıyor ve daha uzun bir batarya ömrü sağlıyor.

TCL Communication Küresel Pazarlama Genel Müdürü Stefan Streit, konuyla ilgili şunları söyledi: “NXTPAPER, TCL Mobile’in geçen sene kurulmasıyla birlikte benimsediği Display Greatness felsefesinin öncü bir örneği olarak öne çıkıyor. Aynı zamanda dikey olarak entegre bir ekosistemin inovatif yeni ürünleri nasıl hızlı ve uygun maliyetle üretilebileceğini de gösteriyor. Bu yeni ekran türü, verimliliğin artmasına yardımcı olarak, hayatı kolaylaştırarak ve gözleri koruyarak uzaktan çalışanlara ve öğrencilere doğrudan fayda sağlayacak.”

TCL NXTPAPER

TCL’in yeni NXTPAPER tabletininin 8 inç FHD NXTPAPER ekranı, herhangi bir titreme veya zararlı mavi ışık olmadan kağıda benzeyen bir görsel deneyim sunuyor. Öğrenciler ve profesyoneller için geliştirilen TCL NXTPAPER, 8 çekirdekli bir işlemciden güç alıyor. Bir günden uzun bir kullanım için güçlü 5500mAh bataryanın yanı sıra uzaktan eğitim, video konferans, sunum ve çok daha fazlası için 5 megapiksel ön kamera ve 8 megapiksel arka kameraya sahip.

TCL NXTPAPER, ayrıca Kids Learning seçeneğiyle birlikte geliyor. Bu seçenekte çocukların kullanımına uygun arayüz ve ebeveyn kontrolü bulunuyor. Google Assistant’la birlikte çalışarak kullanıcıların işlerini sorunsuz bir şekilde yönetmesini, sorularına cevap bulmasını ve ses komutlarını kullanarak müzik oynatabilmesini sağlıyor. Tablette Wi-Fi ve 4G bağlantı imkanı bulunuyor. Çocukların gözlerinin zararlı ışıklardan korunması için TUV Rheinland güvenlik sertifikası da mevcut.

TCL NXTPAPER, Nisan 2021’den itibaren Avrupa, Orta Doğu/Afrika, Latin Amerika ve Asya Pasifik’te satışa çıkacak.

 

TCL TAB 10S

Yeni TCL TAB 10S tablet, günümüzde derslerine uzaktan katılan öğrenciler ve aileleri için tasarlanmış. 10.1 inç ekrana, 8 çekirdekli işlemciye ve 8000mAh bataryaya sahip tablet, 8 saat boyunca videoların yeniden oynatılabilmesini ve bekleme modunda 2 hafta durabilmesini sağlıyor.

TCL’in yeni tableti her zaman her yerde ders çalışılabilmesi için 4G LTE mobil iletişim imkanı sunuyor. Ek olarak cihazdaki çift mikrofon, hoparlör sistemi ve ön kamerası sayesinde öğrenciler net bir şekilde görülebiliyor ve duyulabiliyor. Böylece grup iletişimi etkili bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Cihaz’ın, üçüncü parti uygulamaları kontrol etme imkanı sunan özellikleri, ebeveynler için bağımsız bir kontrol arayüzü ve uzaktan kontrol fırsatı sunuyor. Tablet, ek olarak POGO pin konektörlerine sahip. TCL TAB 10S’in ekranı, iyileştirilmiş göz güvenliği için gün ışığında ve düşük ışıklı ortamlarda entegre parlaklık ve ton kontrolü üzerinden akıllı göz koruması sunuyor. Mavi ışık ve titreme yaratmayan ekran, kullanıcıyla arasındaki mesafe 25 santimetrenin altına indiğinde uyarıda bulunuyor.

TCL TAB 10S, Mart 2021’den itibaren Avrupa’da, Kuzey Amerika’da, Orta Doğu/Afrika’da, Çin’de, Asya Pasifik Bölgesi’nde ve Latin Amerika’da satışa çıkacak.

 

 

 

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Tablet