TEKNOFEST Anadolu’ya da Geliyor! TEKNOFEST Anadolu’ya da Geliyor!
Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Anadolu’ya da taşınacak. Ayrıntılar haberimizde. TEKNOFEST Anadolu’ya da Geliyor!

Türkiye’nin en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST Anadolu’ya da taşınacak. TEKNOFEST, Eylül 2020’de Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde gerçekleşen festival Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenleniyor.

Dünyanın en büyük teknoloji festivali

Son olarak 17 – 22 Eylül 2019 tarihlerinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen ve 1 milyon 720 bin ziyaretçi ile rekor kıran Teknofest dünyanın en büyük havacılık etkinliği oldu. “Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla yola çıkan festival 2020 yılında misyonunu tüm Türkiye’ye yayma hedefi ile yoluna devam etme kararı aldı. Festival coşkusu Eylül 2020’de Gaziantep’te yaşanacak.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’ndan yapılan açıklamada, “TEKNOFEST’in bundan sonra çift haneli yıllarda Anadolu’nun farklı şehirlerinde, tek haneli yıllarda ise yine İstanbul’da gerçekleştirileceği,” vurgulandı. TEKNOFEST 2021’de yeniden İstanbul’da ziyaretçilerle buluşacak.

2019’da Twitter’da En Çok Neler Konuşuldu?