Telltale Games 250 Çalışanını İşten Çıkardı Telltale Games 250 Çalışanını İşten Çıkardı
The Walking Dead ve Wolf Among Us gibi serileri bölüm bölüm karşımıza çıkaran Telltale, çalışanlarının büyük bir kısmını işten çıkardı. Telltale Games 250 Çalışanını İşten Çıkardı

The Walking Dead, Wolf Among Us ve Batman gibi serileri bölüm bölüm karşımıza çıkaran Telltale Games’in çalışanlarının çok büyük bir kısmıyla yollarını ayırdığı duyuruldu.

Gelen haberlere göre, stüdyo 25 çalışanı dışında herkesi (yaklaşık 250 kişi) işten çıkarmış durumda. Halihazırda üzerinde çalışılan The Walking Dead: The Final Season’ın akıbeti ise belirsiz. Yapılan açıklamalarda kalan ufak ekibin sezonun kalanını bitirmek için çabalayacağı belirtiliyor ancak kesin konuşulmuyor. Zaten stüdyoda kalanların ne kadar süreyle kalabileceği de belirsiz. The Walking Dead dışındaki oyunlar ise kesin olarak iptal edilmiş durumda.

Stüdyo CEO’su Pete Hawley yaptığı açıklamada geçtiğimiz yılın stüdyo için çok zor geçtiğini ve bir türlü düzlüğe çıkamadıklarını belirtti. Hawley, çıkardıkları içeriklerin çok olumlu geri dönüşler aldığını ancak bunların satışlara yeterince yansımaması sonucunda stüdyonun zor zamanları atlatamadığını söyledi. Bu konuyla ilgili önümüzdeki haftalarda daha fazla açıklamanın yapılacağını da sözlerine ekledi.

The Walking Dead: The Final Season 2. Bölüm Fragmanı Yayımlandı