Tencent Path of Exile’ın Geliştiricisinin Çoğunluk Hisselerini Aldı Tencent Path of Exile’ın Geliştiricisinin Çoğunluk Hisselerini Aldı
Tencent, sevilen aksiyon RPG oyunu Path of Exile'ın geliştiricisi Grinding Gear Games'in çoğunluk hisselerini satın aldı. Tencent Path of Exile’ın Geliştiricisinin Çoğunluk Hisselerini Aldı

Tencent, sevilen aksiyon RPG oyunu Path of Exile’ın geliştiricisi Grinding Gear Games’in çoğunluk hisselerini satın aldı.

Dünyanın en büyük oyun yayıncısı olan Çinli firmanın neden Grinding Gear’a yatırım yaptığını şu anda tam olarak bilemiyoruz. Ancak stüdyonun yaptığı resmi açıklamaya göre Path of Exile oyuncularının endişelenmesini gerektirecek bir durum yok ortada. Stüdyo, ‘bağımsız yapısını’ koruyacak. Stüdyoyu yine aynı isimler yönetecek ve çalışanlar da hâlâ Grinding Gear’a bağlılar. Ancak artık düzenli olarak Tencent’e finansal rapor sunmak zorundalar.

Yapılan açıklamada ayrıca Tencent’in stüdyoların tasarım tercihlerine müdahale etmediği de belirtiliyor. Anlaşılan stüdyo bu kararı vermeden önce Tencent’in sahibi olduğu diğer stüdyoların CEO’larıyla görüşmüş ve firmanın oyunlardaki tasarım tercihlerine pek müdahale etmediğini, geliştiricileri serbest bıraktığını öğrenmişler. Tabii insanın içi rahatlıyor bunu öğrenince.

Bu satın alım kuşkusuz Grinding Gear Games’i maddi açıdan rahatlatacaktır. Umarız bu maddi rahatlık Path of Exile ve stüdyonun gelecekteki diğer oyunları için olumlu sonuçlar doğurur.

Path of Exile Rekora Koşuyor