The Last of Us ve Uncharted 4’ün Yönetmeni Naughty Dog’dan Ayrıldı The Last of Us ve Uncharted 4’ün Yönetmeni Naughty Dog’dan Ayrıldı
Naughty Dog'da The Last of Us ve Uncharted 4 gibi önemli oyunlarda yönetmenlik yapan Bruce Straley stüdyodan ayrıldığını açıkladı. The Last of Us ve Uncharted 4’ün Yönetmeni Naughty Dog’dan Ayrıldı

Naughty Dog’da The Last of Us ve Uncharted 4 gibi önemli oyunlarda yönetmenlik görevlerini üstlenen Bruce Straley stüdyodan ayrıldığını açıkladı.

Straley, resmi site üzerinden yaptığı açıklamada bunun kariyerinde verdiği en zor karar olduğunu söyledi. Ayrıldığı sırada stüdyoda şimdiye kadarki en güçlü ekibin yer aldığını da söyleyen Straley neredeyse 20 yıldır Naughty Dog’da çalışıyordu.

Açıklamasında yeteneklerinden çok insanların kendilerini özleyeceğini dile getiren Straley, stüdyonun çalışma ortamına da övgülerde bulunuyor. Geride kalan ekibin ileride yaratacağı eserleri görmek için sabırsızlandığını da sözlerine ekleyen Straley ekip arkadaşlarına teşekkür etmiş yazılı açıklamasında.

Stüdyodan ayrıldıktan sonra neler yapacağını söylemeyen Straley yaratıcı işler yapmaya devam edeceğini belirtti ve yeni bir proje söz konusu olursa duyuracağını söyledi.

Straley Naughty Dog’da ilk olarak 1999 yılında Crash Team Racing üzerinde çalıştı. Ardından Uncharted 2, Uncharted 4 ve The Last of Us’ta ortak yönetmenlik yaptı.

Uncharted: The Lost Legacy’nin İlk İnceleme Puanları Çok İyi!