Thief Oyunlarının Filmi Mi Yapılıyor? Thief Oyunlarının Filmi Mi Yapılıyor?
Biraz yaş almış oyuncuların çok sevdiği oyun serilerinden Thief, bir film olarak karşımıza çıkabilir. Bir takım söylentilere göre Vertigo Entertainment ve Prime Universe firmaları,... Thief Oyunlarının Filmi Mi Yapılıyor?

Biraz yaş almış oyuncuların çok sevdiği oyun serilerinden Thief, bir film olarak karşımıza çıkabilir.

Bir takım söylentilere göre Vertigo Entertainment ve Prime Universe firmaları, hırsızlık ve gizlilik temalı ünlü macera/aksiyon oyunu Thief’in film adaptasyonu için görüşüyorlarmış. Film için adı geçen yapımcılar Adrian Askarieh ve Roy Lee, aynı zamanda Deus Ex oyunu için bir film adaptasyonu üzerinde de çalışıyorlar.

İsmi geçen kişilerden Adrian Askarieh, 2007 yılında çekilmiş olan Hitman filminin de yapımcısı. Ayrıca Vertigo Entertainment firması The Lego Movie’nin yapımı ile uğraşmış olan firma. Yani oyundan film adaptasyonu işine uzak değiller.

Henüz Thief filmi ile ilgili hiçbir ayrıntı veya kesin bir bilgi yok. Ama bu aralar gittikçe daha fazla oyundan film adaptasyonu haberi veya söylentisi alıyoruz. Oyun adaptasyonlarında şimdiye kadar çok büyük bir film başarısı göremediğimiz için her habere şüpheli yaklaşıyoruz doğal olarak. Bakalım bu seferki dumanın altında güzel bir ateş görecek miyiz?Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.